Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.4 TSI 150 KM DSG

Na Chip Tuning przyjechał do nas znajomy naszego stałego klienta. Jak widać na zdjęciach jego VW Golf VII 1.4 TSI 150 KM z DSG to niezwykle zadbana i “dopieszczona” wersja na dodatek w pięknym wariancie kolorystycznym. Rocznik produkcji 2015 samochód z niewielkim przebiegiem około 40 tyś. km, ale już przy tym przebiegu silniki 1.4 TSI potrafiły sprawiać właścicielom problemy, dlatego zadbamy o dokładne zdiagnozowanie Golfa.

Jazda testowa Golfem VII 1.4 TSI 150 KM

Mimo, że Golf nie jest ciężkim pojazdem – jego masa to około 1250 kg to wyraźnie brakuje elastyczności oraz momentu obrotowego z dołu. Szczególnie jeśli na pokładzie mamy komplet pasażerów. Skrzynia DSG działa płynnie, bez szarpnięć i opóźnień w zmianie biegów. W tym egzemplarzu występuje tzw. sucha skrzynia DSG. Oznacza to, że w porównaniu do innych DSG  skrzynia do pracy używa niewielkich ilości oleju jest to około 1,7 litra. Skutkiem ubocznym jest gorsze chłodzenie i przewidywana trwałość skrzyni na  poziomie 150-200 tyś km.

Diagnostyka

Wjeżdżamy Golfem na “rolki” i sprawdzamy parametry biegu jałowego. Później przechodzimy do pomiaru mocy i odczytów logów dynamicznych. Wynik silnika 1.4  TSI to 160 KM i 285 NM. Wszystkie parametry są zadowalające więc możemy odczytać program ze sterownika silnika Bosch MED 17.5.25 i przejść do modyfikacji.

Sprawdzamy efekty  naszej pracy. Pomiar po indywidualnym strojeniu wskazuje na moc 177 KM i 319 NM. Przyrost + 17 KM i 34 NM. Dodatkowo poprzez wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej rozwiązaliśmy powszechny problem silników 1.4 TSI czyli nadmierną temperaturę spalin przy wysokich obrotach. Co często skutkuje obniżeniem żywotności silnika. Jedziemy na obwodnicę sprawdzić różnicę w odczuciach z jazdy. Zdecydowanie Chip Tuning w przypadku tego samochodu to idealne dopełnienie. Podczas jazdy nie odczuwa się braku momentu obrotowego. Poprawiona elastyczność pozwala na wyprzedzanie w miejscach gdzie wcześniej nie można było się na to zdecydować, a dodatkowa moc sprawia, że silnik przyjemnie ciągnie w pełnym zakresie obrotów.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

 

Tagged with →