Usuwanie DPF/FAP

Usuwanie DPF/FAP to dla zespołu K-Sport codzienność.

Ograniczona moc samochodu, świecąca kontrolka DPF bądź świec żarowych i problem do rozwiązania. Problem znany wielu właścicielom nowoczesnych silników Diesla.

Jednym z wielu rozwiązań problemów niesprawnego filtra cząstek stałych jest jego usunięcie.

Jak wygląda proces usuwania filtra DPF/FAP w K-Sport

Pierwszym krokiem jaki podejmujemy przy usunięciu filtra cząstek stałych jest dokładna diagnostyka. Bardzo często zdarza się, że niesprawny filtr DPF/FAP to wyłącznie efekt innych usterek silnika. Jako specjaliści nie chcemy usuwać wyłącznie skutków, ale również przyczyny.

Samochód trafia na hamownię gdzie możemy zmierzyć jego moc i sprawdzić warunki i parametry pracy silnika. Na tym etapie jesteśmy w stanie dowiedzieć się dlaczego występują problemy z filtrem cząstek stałych. Następnym krokiem jest odczyt programu w sterowniku silnika i usunięcie w nim funkcji filtra DPF/FAP.

W tym samym czasie samochód trafia na podnośnik gdzie specjalista od układów wydechowych usuwa z puszki wkład filtra cząstek stałych tworząc również atrapę filtra DPF/FAP . W puszce znajduje się również katalizator, który pozostaje na swoim miejscu. Filtr usuwany jest z puszki tak, aby nie było to zauważalne bez demontażu puszki. Po usunięciu mechanicznym filtra DPF/FAP przeprowadzamy jazdę próbną, aby oddać do użytku samochód w 100% sprawdzony.

Chcesz rozwiązać problem z DPF/FAP? Zapraszamy do kontaktu.