Jak działa Chip Tuning na gwarancji?

Każdy współczesny samochód ma centrum dowodzenia zwane sterownikiem silnika (ECU).Sterownik ten odpowiada za pracę wielu podzespołów. Odpowiada m.in. za zadawanie ciśnień doładowania, ciśnień paliwa, dawki paliwa i wiele innych ustawień w różnych obciążeniach i warunkach. Chip tuning polega na indywidualizacji tych parametrów pod konkretny egzemplarz. Efektem jest większa moc, mniejsze spalanie i większa przyjemność z jazdy. Chip tuning pozwoli Ci odkryć Twój samochód na nowo.

W jaki sposób dokonujemy zmian w programie?

W samochodach na gwarancji nie możemy modyfikować oprogramowania producenta bezpośrednio w sterowniku silnika (ECU) ponieważ grozi to utratą gwarancji. Jeśli jednak chcesz wykorzystać rezerwy pozostawione przez producenta to nic straconego.

W samochodach na gwarancji można podłączyć zewnętrzny komputer sterujący -Powerchip wspomagający pracę komputera zamontowanego przez producenta (ECU) Dzięki temu możemy zmieniać parametry pracy silnika- nie ingerując w oryginalne oprogramowanie. W przypadku wizyty samochodu w ASO wystarczy odpiąć wcześniej Powerchipa i samochód będzie dalej pracował na fabrycznym programie w  ECU. Później znowu go podpinamy i dalej cieszymy się mocą.

Chip tuning za i przeciw

Bardzo często można usłyszeć, lub przeczytać w internecie o negatywnym wpływie chip tuningu na silnik. Należy jednak pamiętać, że są to często opinie osób, które zrobił chip tuning montując taniego powerboxa z Allegro lub oddając samochód w ręce osób bez profesjonalnego sprzętu i wiedzy technicznej. Często diagnozując na hamowni samochody z problemami okazuje się, że jest to efekt taniego i niewystrojonego do konkretnego egzemplarza powerchipa

Jeśli jednak chip tuning zrobisz w profesjonalnej firmie, regularnie serwisujesz swój samochód , tankujesz paliwo na sprawdzonych stacjach to możesz spokojnie wykorzystać rezerwy zostawione przez producenta.

* * *
Jak działa chip tuning