Każdy tuner wie, że Chip Tuning Toyoty to niełatwe zadanie. Chociaż możliwości sprzętowe w ciągu ostatnich dwóch lat poszły bardzo do przodu to w przypadku tego modelu Toyoty Avensis T27 2.0 D4D 126 KM nie mieliśmy możliwości odczyt programu producenta. Dlatego właściciel zdecydował się u nas na montaż i strojenie PowerBox Toyota Avensis T27 2.0 D4D 126 KM boxem polskiej produkcji ( V-Tech). Według naszej opinii Powerboxy V-techu są idealnym połączeniem jakości oraz ceny. Niemiecka czy Holenderska konkurencja proponuje takie same rozwiązania w cenie 2-3 razy wyższej. Natomiast efekty jakich możemy się spodziewać są niemal identyczne. Po co więc przepłacać? Jakość wykonania oraz “zawartość” również są wykonane naprawdę starannie. Wróćmy do tematu Toyoty. Samochód z 2012 roku już po face liftingu, ale ze znaną jednostką 2.0 D4D 126 KM i 300 NM. Jedziemy na jazdę testową, żeby sprawdzić jak jeździ toyota z tym silnikiem.

Jazda próbna i pomiary na hamowni,

Samochód nie grzeszy dynamiką w dolnej partii obrotów. Góra czyli zakres powyżej 3000 obr/min jest już zdecydowanie lepszy, ale i tak daleki od ideału. Jazda po mieście…ok, ale w przypadku jazdy na trasie lub ciągnięcia przyczepy komfort podróży spada do minimum. Jednak już za mniej więcej dwie godziny ma się to diametralnie zmienić. Dlatego wjeżdżamy na hamownie, mierzymy moc seryjną i przystępujemy do montażu PowerBoxa.

Seria wykazała moc nieco niższą niż deklaruje producent, a dokładnie 118 KM i 309 NM. Ciekawi efektów na Powerboxie podpinamy urządzenie i rozpoczynamy strojenie pod ten konkretny egzemplarz Toyoty Avensis. Po godzinie mamy około 140 KM i 350 , ale to nie jest finalny wynik, jeszcze kilka ustawień i uzyskaliśmy to na czym na zależało Idealnie podniesiony wykres seryjny z wynikiem 142 KM i 366 NM. Przyrost mocy + 24 KM i 58 NM.

Testujemy na drodze efekty PowerBox Toyota Avensis T27 2.0 D4D 126 KM

Razem z właścicielem pojazdu wyruszamy na drogę. Po przejechaniu 100 metrów słyszmy zdanie: ” Teraz to idzie” więc cel osiągnięty. Faktycznie Avensis zbiera się bez porównania do serii. Teraz ani trasa ani przyczepka nie są dla Avensisa trudem.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

Tagged with →