Roczny VW Golf VII R z przebiegiem 9 tyś km. przyjechał do nas na montaż i strojenie PowerBoxa. Seryjnie samochód dysponuje już dla wielu użytkowników samochodów dosyć sporą mocą – 300 KM i 380 NM, ale potencjał silnika jest znacznie większy. Samochód dysponuje manualną skrzynią biegów, co dla osób, które pragną więcej mocy jest zdecydowanym atutem. Co prawda skrzynia DSG jest nieco szybsza, ale jak to mówi jeden z naszych klientów ” skrzynia automatyczna kłóci mi się z koncepcją auta”.

Pomiar mocy Volkswagen Golf VII R

Wjeżdżamy na hamownię, żeby sprawdzić jaką mocą dysponuje seryjnie Volkswagen Golf VII R. Zapinamy samochód na “rolkach” podłączamy diagnoskop oraz zewnętrzny sprzęt do pomiaru spalin. Pomiary wskazują moc 298 KM i 414 NM. Moment obrotowy z niewielkim bonusem od producenta. Dzięki dokładnej analizie danych seryjnych możemy idealnie dopasować ustawienia PowerBoxa do danego silnika. Ustawienia zajmują nam około 2 godzin.

Efekty montażu PowerBoxa w Volkswagen Golf VII R

Finalnie uzyskujemy moc 340 KM i 469 NM. Przyrost 42 KM i 55 NM z pewnością robi różnicę na drodze. Jedziemy z właścicielem “erki” , żeby sprawdzić jak 340 KM zachowuje się na obwodnicy. Moc robi wrażenie, właściciel Golfa jeździł już samochodami z mocami rzędu 500 KM, więc 340 KM nie robi na nim wrażenia, ale uśmiech na twarzy zdradza, że różnica jest wyraźnie odczuwalna.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu .

 

Tagged with →