Przegląd roczny samochodu to nasza autorska usługa skierowana specjalnie do naszych klientów. Przegląd roczny jako nazwa usługi owszem, jest pospolita i szeroko spotykana zarówno w autoryzowanych stacjach obsługi jak również w mniejszych warsztatach samochodowych. Ta pospolitość nazwy powoduje że należy zawsze zapoznać się szerzej z ofertą poszczególnych serwisów, aby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania z niepełnej usługi.

 

Dlaczego przegląd roczny samochodu warto wykonać w K-Sport Auto Serwis?
Skoda Octavia RS podczas rocznego przeglądu w K-Sport

Skoda Octavia RS podczas rocznego przeglądu w K-Sport

Usługa przeglądu rocznego jest efektem naszego doświadczenia oraz naszej wieloletniej współpracy z naszymi klientami, jest efektem wypracowanych kompromisów oraz jest ściśle zorientowana na najważniejsze kryteria jakimi są bezpieczeństwo, uczciwość, świadomość. Właśnie w oparciu o te kryteria stworzyliśmy pakiet czynności obsługowo serwisowych w czterech wariantach do wyboru. Podstawowy wariant to 61 czynności serwisowych, a najszerszy z nich to aż 85 czynności wśród których znajdziemy taką perełkę jak pomiar i wyznaczenie charakterystyki mocy i momentu obrotowego silnika na hamowni podwoziowej – a wszystko to w bardzo dobrych i przystępnych cenach. Największym jednak powodzeniem cieszy się nasz “wariant B”

Roczny przegląd samochodu wariant B – wymiana oleju i kompletu filtrów oraz coś więcej…
Zestaw markowych filtrów w połączeniu z markowym olejem Motul i preparatem czyszczącym Liqui Moly to najlepszy wybór!

Zestaw markowych filtrów w połączeniu z markowym olejem Motul i preparatem czyszczącym Liqui Moly to najlepszy wybór!

Jest to opcja którą proponujemy naszym klientom jako rozwiązanie co roczne, ponieważ w tym wariancie uwzględniona jest również coroczna wymiana oleju oraz kompletu filtrów, oprócz tej usługi właściciel decydujący się na przegląd roczny samochodu wariant B otrzymuje od nas usługę diagnostyki komputerowej – odczyt kodów błędów we wszystkich możliwych sterownikach zainstalowanych w samochodzie, ponadto przeprowadzamy jazdę testową podczas której weryfikujemy kilka ważnych punktów w stanie technicznym samochodu, następnie auto trafia na serwis gdzie jest skrupulatnie sprawdzane. Weryfikacji podlega całe nadwozie – sprawdzamy dokładnie układ hamulcowy, układ zawieszenia, zawieszenie silnika, stan pasków napędowych, sprawdzamy samochód pod kątem wycieków i nieszczelności, zwracamy uwagę na układ kierowniczy, koła i opony, jak również na stan elementów nośnych nadwozia. Weryfikacji podlega również układ wydechowy, układ komfortu, układ chłodzenia i grzania samochodu, oraz wiele wiele innych podzespołów. Gdy już zbierzemy najważniejsze dane podczas czynności serwisowych, tworzony jest skrupulatny raport z przeglądu – dokument który zawsze tworzymy w dwóch kopiach, jedna trafia do naszego archiwum a druga wędruje do właściciela pojazdu. Zawsze każdy raport jest dokładnie omawiany z właścicielem samochodu, a następnie tworzymy swego rodzaju listę priorytetową czynności serwisowych które są najważniejsze i najpilniejsze do wykonania. W ten sposób staramy się wpłynąć na świadomość posiadaczy samochodów, staramy się tę świadomość podnosić i zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżowania.

Dlaczego warto wykonać przegląd roczny samochodu a nie wystarczy po prostu coroczny przegląd rejestracyjny ?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta! Nie da się w 15 – 20 minut (bo tyle zazwyczaj trwa coroczny przegląd rejestracyjny na stacji kontroli pojazdów) skrupulatnie określić stanu technicznego samochodu. Przeglądy rejestracyjne to bardzo ważny ale uproszczony twór, mający na celu wyłapanie już niesprawnych samochodów, samochodów z już istniejącymi usterkami. Natomiast przegląd roczny samochodu w K-Sport Auto Serwis to usługa mająca na celu określenie faktycznego stanu technicznego samochodu, oraz wprowadzenie swego rodzaju profilaktyki w działaniu. Nasz przegląd roczny samochodu to nie wizyta chorego na izbie przyjęć, to badania okresowe mające na celu określenie stanu zdrowia.

Przegląd roczny samochodu – przykłady z życia wzięte!

Wykryta poważna usterka – nierównomierność zużycia klocków i przegrzanie zacisku to zasługa uszkodzonego tłoka hamulcowego.

Na przełomie ostatnich 10 lat przeprowadziliśmy setki takich przeglądów, i niejednokrotnie trafialiśmy na ciekawe przypadki. Jednym z takich przypadków był samochód który został kupiony jako używany. Samochód był sprawdzany na stacji kontroli pojazdów – na której to przeszedł ścieżkę diagnostyczną bez najmniejszego problemu. Samochód ten trafił do nas na wymianę oleju i kompletu filtrów, ale właściciel zdecydował się rozszerzyć usługą o przegląd roczny. Faktycznie stan techniczny nie pozostawiał wątpliwości – samochód był bardzo dobrze utrzymany, oraz w pełni sprawny, jednakże naszą uwagę zwrócił układ hamulcowy. Podczas pomiaru grubości tarcz hamulcowych zużycie oszacowaliśmy na poziomie zaledwie 10%, skuteczność hamowania również była bardzo dobra, płyn hamulcowy bez zarzutów, jednakże w jednym z zacisków hamulcowych wykryliśmy duża asymetrię zużycia klocków hamulcowych. Z jednej strony zacisku hamulcowego zużycie klocka było dwukrotnie większe (pomimo iż klocki były niemalże nowe) niż drugiego klocka. W tym przypadku dzięki szybkiej interwencji udało się zapobiec drogiej wymiany tarcz hamulcowych, a cała czynność naprawcza ograniczyła się do demontażu klocków hamulcowych, wyczyszczeniu powierzchni roboczych klocków, oraz wyczyszczeniu i nasmarowaniu dedykowanym produktem prowadnic zacisku hamulcowego. W ten sposób właściciel uniknął zniszczenia tarcz hamulcowych które nastąpiło by w najbliższej przyszłości oraz zaoszczędził kilkaset złotych.

Skoda Octavia II RS

Innym przykładem może być samochód który również nie dawał właścicielowi żadnych oznak usterki – wszystko działało jak należy, a właściciel planował wyjazd na zimowe ferie z rodziną. Podczas naszego przeglądu rocznego wyłapaliśmy niski stan techniczny alternatora – podczas próby obciążeniowej, w pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika sprawność alternatora znacząco spadała. Sprawny alternator w tym przypadku powinien doładowywać akumulator i utrzymywać napięcie w instalacji elektrycznej na poziomie 14,2 V, jednakże w tym przypadku następował spadek napięcia do 12,4V – czyli do wartości w której nie następuje już ładowanie akumulatora, a jedynie podtrzymywanie napięcia. W dłuższej eksploatacji pojawiłby się problem z rozruchem samochodu, a jeżeli do usterki doszłoby na planowanych feriach, to dodatkowo właściciel naraziłby się na utratę wolnego czasu i poszukiwanie serwisu w zupełnie obcym dla siebie mieście. Tak więc zdecydowaliśmy wraz z właścicielem że alternator należy poddać regeneracji – i jak się okazało w wyspecjalizowanym zewnętrznym serwisie alternatorów, nasza diagnoza była trafna – w tym przypadku szczotki były już mocno zużyte, co powodowało mniejszy ich nacisk na bieżnię alternatora, co w połączeniu z nierównościami na zużytej już bieżni doprowadzało do drgań szczotek oraz ich odrywaniu się od bieżni a także do ich “podwieszania się” ponieważ były krótkie i się zawieszały w prowadzeniu. W tym przypadku właściciel pojazdu ustrzegł się nieprzyjemności podczas planowanej podróży, ale również zaoszczędził, ponieważ w porę wyłapana usterka uchroniła akumulator przed znaczącą degradacją.

Przegląd roczny samochodu w kilku słowach

W najpopularniejszym naszym zakresie B jest to coroczna wymiana oleju z kompletem filtrów włącznie, połączona z rzetelną i dokładną kontrolą układów bezpieczeństwa i komfortu samochodów. Jest to oferta skierowana do wszystkich tych, którzy chcą zadbać nie tylko o swój samochód ale również o bezpieczeństwo swoich bliskich, jak również o swój portfel, ponieważ połączenie kilku usług w jedną całość oraz działanie profilaktyczne pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze ale również cenny czas.

Dlatego jeżeli właśnie zakupiłeś samochód lub po prostu zbliża się termin wymiany oleju silnikowego, albo planujesz w najbliższym czasie dalszy wyjazd, a może zwyczajnie lubisz wiedzieć czym i w jakim stanie jeździsz? Rozważ naszą opcję przeglądu rocznego samochodu – każdego roku liczba naszych zadowolonych klientów korzystających z opcji przeglądu rocznego rośnie – nie czekaj i dołącz do nich!

Na przegląd roczny samochodu możesz umówić się stacjonarnie w naszym serwisie – K-Sport Auto Serwis Opole ul. Wrocławska 64A, jak również telefonicznie 77-412-71-11 lub za pośrednictwem poczty e-mail biuro@k-sport.eu

 

Przegląd roczny samochodu w K-Sport Auto Serwis – galeria zdjęć

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług: