Jak wygląda wymiana tarcz i klocków hamulcowych w K-Sport Auto Serwis w Opolu?

Wbrew pozorom i przyjętym warsztatowym stereotypom proces wymiany podzespołów układu hamulcowego nie jest czynnością prostą do wykonania. Podczas standardowej wymiany wciąż popełnianych jest wiele znaczących błędów, mogących wpłynąć nie tylko na jakość użytkowania samochodu ale również błędy te przełożą się na żywotność układu jak również wpłyną na nasze bezpieczeństwo.

Jak zatem wygląda poprawna wymiana tarcz i klocków hamulcowych w K-Sport Auto Serwis w Opolu ?

Podstawą podczas całej usługi jest ustalenie oczekiwań właściciela samochodu. Już podczas tworzenia karty zlecenia, przeprowadzamy szybki wywiad podczas którego staramy się poznać potrzeby i wymagania właściciela. Ta czynność pomaga nam w doborze jakościowym materiałów instalacyjnych – czyli tarcz i klocków hamulcowych. Następnie, po przeprowadzeniu jazdy testowej, dokonujemy sprawdzenia stanu technicznego elementów układu hamulcowego – sprawdzeniu podlegają prowadnice w jarzmach, stan gumowych osłon tłoczków i prowadnic, stan jarzm i zacisków hamulcowych, mierzona jest grubość tarcz i klocków hamulcowych, sprawdzany płyn hamulcowy oraz weryfikowane są przewody hamulcowe. Następnym krokiem jest poprawny demontaż wszystkich podzespołów oraz staranne wyczyszczenie elementów roboczych. Kolejnym etapem jest prawidłowy montaż wszystkich części według poniższych zasad:

 • Staranne wyczyszczenie piast kół (powierzchni przylegania nowej tarczy do piasty koła)
 • Montaż nowych tarcz hamulcowych (uprzednio odtłuszczonych i wyczyszczonych z konserwacji producenta)
 • Pomiar i weryfikacja bicia osiowego nowo zamontowanej tarczy hamulcowej
 • Staranne wyczyszczenie prowadnic zacisku hamulcowego oraz zastosowanie dedykowanego smaru
 • Staranne wyczyszczenie miejsc roboczych kontaktu klocków hamulcowych z jarzmem hamulca
 • Poprawny montaż klocków hamulcowych
 • Cofnięcie tłoczka hamulcowego (zawsze przy odkręconym odpowietrzniku, aby zapobiec cofaniu się starego płynu hamulcowego)
 • Przykręcenie wszystkich elementów odpowiednim momentem (“siła dokręcenia”)
 • Sprawdzenie odpowietrzenia układu hamulcowego z uwzględnieniem jakości płynu hamulcowego
 • Dosunięcie klocków hamulcowych do tarcz hamulcowych
 • Dokręcenie koła “na krzyż” z zastosowaniem procedury dokręcenia oraz zastosowaniem momentów dokręcenia
 • Wykonanie jazdy kontrolnej podczas której wstępnie zostają ułożone klocki i tarcz

W niektórych przypadkach wymagane jest przeprowadzenie dodatkowych czynności naprawczych – wymiana zacisków hamulcowych, wymiana tłoczków, wymiana płynu hamulcowego, wymiana przewodów hamulcowych.

A co z bębnami i szczękami hamulcowymi?

Oczywiście takie układy również naprawiamy z podobną dbałością i starannością jak przy wymianie tarcz i klocków. Specyfika hamulca bębnowego wymaga jednak innych procedur wymiany, których również przestrzegamy.

Dlaczego wymiana tarcz i klocków hamulcowych w K-Sport to dobry wybór?

Ponieważ jeszcze przed wykonaną naprawą tarcz i klocków hamulcowych poinformujemy Cię o realnych kosztach całej usługi, dodatkowo zaproponujemy kilka wariantów naprawy – na częściach markowych lub tańszych ale sprawdzonych zamiennikach. Posiadamy duże doświadczenie wyniesione z ponad 10 letniego udziału w sportach motorowych, dlatego potrafimy zaproponować optymalne i korzystne rozwiązanie. Ponadto na całość usługi i części zakupione w naszym serwisie udzielimy gwarancji, a wykonaną naprawę wpiszemy w naszą książeczkę serwisowo-gwarancyjną.

Dlatego jeżeli interesuje Cię wymiana tarcz i klocków hamulcowych, jeżeli Twój samochód hamuje mało skutecznie, a z układu hamulcowego wydostają się niepokojące dźwięki i wibracje, nie czekaj i już dziś umów się z nami na wizytę! Możesz to zrobić telefonicznie – 781 989 018 , 77 412 71 11 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

W naszej ofercie znajdziesz produkty takich producentów jak ATE, BOSCH, TRW, EBC, FERODO, BREMBO, MIKODA, BRECK i wiele wiele innych marek!