Alfa Romeo Giulietta to niewątpliwie bardzo stylistyczny samochód. Sylwetka tej Alfy przyciągnie nie jedno spojrzenie, niemniej jednak zawsze pozostaje jakiś akcent do poprawy. W tym przypadku właściciel samochodu zdecydował się na tuning w K-sport.eu mający na celu zarówno poprawę efektu wizualnego samochodu jak również rozwiązanie problemu źle zestrojonego fabrycznego zawieszenia, mającego tendencję do wpadania w rezonans podczas jazdy autostradowej. Ponadto fabryczne zawieszenie samochodu przyczyniało się do szybszego ząbkowania opon jak również sprawiało wrażenie “nieco gumowatego i mało precyzyjnego” prowadzenia się.

Eibach Pro-Street S – zawieszenie gwintowane do Alfa Romeo Giulietta

Podczas konsultacji z właścicielem, wspólnie podjęliśmy decyzję że najlepszym wyborem spełniającym oba postawione kryteria będzie zestaw zawieszenia gwintowanego EIBACH składającego się z czterech amortyzatorów o usportowionej charakterystyce wraz z dobranymi w fazach testów i badań odpowiednimi sprężynami. Wybierając taki zestaw mamy pewność że całość jest dobrze zestrojona i unikniemy przykrych rozczarowań, jakie mogłyby mieć miejsce podczas zakupu osobno amortyzatorów oraz osobno sprężyn, w dodatku różnych producentów. Taki zestaw po prostu działa najlepiej.

Eibach Pro-Street S – wrażenia po montażu

Zestaw gwintowanego zawieszenia pozostawia możliwość regulacji wysokości zarówno przodu jak i tyłu samochodu. W tym konkretnym przypadku całość została ustawiona zgodnie z życzeniem właściciela samochodu. Pierwszy efekt wizualny przeszedł nasze oczekiwania.  Kilka centymetrów mniej prześwitu nadało całości zupełnie inny, bardziej sportowy wygląd – w połączeniu z dużymi stylowymi felgami, śmiało można powiedzieć WOW. Po kilkunastu minutach wpatrywania się w samochód, nastała chwila testów drogowych. Zawieszenie zachowuje się doskonale, czuć wyraźnie większą precyzję prowadzenie, lepsze wybieranie nierówności, oraz nieco większą sztywność i zwartość samochodu bez efektu przysłowiowej taczki czy efektu “ping pong”. Następnym testem jaki przeprowadziliśmy było oddanie samochodu właścicielowi, a uśmiech pojawiający się na twarzy od pierwszego  spojrzenia na odmienioną Alfę Romeo uświadczył nas w przekonaniu że i ten test został pozytywnie zakończony. Kilka dni po odbiorze samochodu dostaliśmy informację zwrotną od właściciela że zawieszenie w jego Alfa Romeo zachowuje się dokładnie tak jak tego oczekiwał.

Tuning zawieszenia w K-sport.eu

W naszej firmie K-sport.eu możecie Państwo zakupić dedykowanie zawieszenia do swoich samochodów. Bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu w sportach motorowych na poziomie mistrzostw polski, jesteśmy w stanie doradzić i dobrać odpowiednie produkty spełniające Państwa oczekiwania. Dlatego też jeżeli chcą Państwo poprawić właściwości jezdne, a może tylko wizualne samochodu, to zapraszamy do kontaktu z nami już teraz!  Nawet jeżeli na rynku nie ma zawieszenia do Państwa samochodu, posiadamy kontakty i współpracujemy z producentami zawieszeń – być może będziemy w stanie przygotować specjalną dedykowaną ofertę .

Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

W naszej ofercie między innymi zawieszenia: Eibach, Koni Sport, Bilstein, Tein, Gaz Gold, KW, AP, H&R.

 

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług: