Audi A4 B8 2.0 TDI – zastrzyk mocy dla kombi z 2009 roku

Audi A4 B8 jest bardzo popularnym samochodem na naszych drogach. Wersja z 2009 roku z silnikiem 2.0 TDI o katalogowej mocy 143KM mimo przedniego napędu i manualnej skrzyni biegów oferowała całkiem przyzwoite osiągi. Jednak lata mijają, standardy się zmieniają, a właściciele tego modelu chcieliby odświeżyć nieco swoje maszyny. Do naszego warsztatu trafił egzemplarz w nadwoziu kombi, którego właściciel chciał przywrócić nieco młodzieńczego wigoru drzemiącemu pod maską silnikowi.

Wstępny pomiar na hamowni wykazał, że silnik CAGA legitymuje się mocą 149 KM, więc mieliśmy dobrą bazę do modyfikacji. Optymalizacja oprogramowania sterującego pracą silnika przebiegła pomyślnie, a pomiar końcowy wykazał wzrost mocy do niemal 188 KM. Moment obrotowy wzrósł z 347 Nm do 445 Nm. Dzięki chip tuningowi A4 B8 otrzymało zastrzyk mocy, który przyniesie odczuwalne efekty podczas codziennego użytkowania.

Poprawa parametrów o 39 KM i 98 Nm to nie tylko lepsze przyspieszanie. Odpowiednie traktowanie pedału gazu sprawi, że samochód w bardziej optymalny sposób będzie się obchodził z paliwem. Nie wspominając już o tym że żwawszy samochód pozwala uniknąć na drodze wielu nieprzyjemnych sytuacji, co wpływa na aktywne bezpieczeństwo. Chip tuning Audi A4 B8 w K-Sport niesie za sobą wiele zalet.

Parametry zmierzone: 149 KM / 347 NM
Parametry po tuningu: 188 KM / 445 NM
Efekt naszej pracy: +39 KM / +98 NM

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Chip Tuning na naszej stronie.

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 781 989 018 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

ZAPRASZAMY!

Sprawdź inne usługi serwisowe oferowane przez K-Sport, w tym m.in.:

Tagged with →