Wyjątkowo ładny egzemplarz Audi A4 B8 z silnikiem o oznaczeniu CAGB trafił do nas w celu zwiększenia mocy. Seryjnie według danych producenta jednostka dysponuje mocą 136 KM i 320 NM. Z naszego doświadczenia wiemy, że motory te generują około 150 KM. Zanim jednak sprawdzimy parametry na hamowni wykonamy obowiązkową jazdę testową.

Podczas jazdy słuchamy pracy silnika, sprawdzamy jak prowadzi się A4, oraz rozmawiamy z właścicielem na temat historii pojazdu, płynów eksploatacyjnych oraz interwału ich wymiany. Podczas jazdy próbnej mamy również okazję zobaczyć jak jeździ Audi przed tuningiem, bo już za parę godzin po wciśnięciu pedału gazu reakcja samochodu będzie zupełnie inna.

Diagnostyka przed Chip Tuning Audi A4 B8 2.0 TDI 136 KM

Wjeżdżamy na hamownię, podłączamy diagnoskop i diagnozujemy. Sprawdzamy układ paliwowy, układ doładowania, przepływy powietrza, pracę zaworu EGR i stan filtra DPF. Przechodzimy do pomiaru i mamy wynik 147 KM i 366 NM. Naszym założeniem jest, żeby wygładzić wykres, podczas rozmów właściciel Audi nie narzekał na brak momentu obrotowego, jego głównym problemem była moc. Dlatego postaraliśmy się jak najbardziej dopasować wykres, a co za tym idzie pracę silnika do jego wymagań. Odczyt ze sterownika silnika Bosch EDC 17CP20 oraz zapis przeprowadzamy przez złącze diagnostyczne OBD-II.

Efekty  Chip Tuning Audi A4 B8 2.0 TDI 136 KM

Sprawdzamy czy udało nam się zrealizować nasze założenia. Dokonujemy pomiaru na jednej z najdokładniejszych hamowni dostępnych na rynku wykonanej przez polską firmę V-tech i czekamy na wynik. 187 KM i 413 NM. Efekt + 40 KM i 47 NM. Różnica z pewnością będzie mocno odczuwalna na drodze, ale my cieszymy się, że udało nam się sprawić , że wykres jest zdecydowanie bardziej “równy”. Jedziemy na drogę sprawdzić wrażenia, za kierownicą właściciel Audi. Po 200 metrach z uśmiechem na twarzy mówi, że już możemy wracać, ale mimo wszystko zachęcam go, żebyśmy przetestowali auto na obwodnicy.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →