Chip Tuning Audi S3 8P wynik finalny – 307 KM i 436 NM. 

Seria – 270 KM i 362 NM.

Wiele osób może się zastanawiać po co robić Chip Tuning w już mocnym hot hatchu ze sportowym zacięciem? Odpowiedź jest prosta… czemu nie skoro można mieć więcej…

Ach te DV-ki….

Chip Tuning Audi S3 8P to bardzo częsta modyfikacja. Na rynku wtórnym możemy znaleźć wiele egzemplarzy modelu S3 8P. Mało który jednak w sterowniku zawiera seryjny program. Ten egzemplarz był już na naszej hamowni jakiś czas temu w celu sprawdzenia mocy. Właściciel tej S3 miał wrażenie, że samochód czasami bywa “przymulony” podczas diagnostyki samochód dysponował niestabilną mocą i momentem wynoszącym około 250-260 KM i 340 NM. Wyraźne były “dziury” w doładowaniu. Pierwszym podejrzanym w tych silnikach jest wadliwy konstrukcyjnie zawór DV ( największy niedobór mocy spowodowany przez DV w jednym egzemplarzu S3 na naszej hamowni to 233 KM – po wymianie DV na nową wynik 313 KM). Właściciel przed chip tuningiem wymienił DV-kę i przyjechał na modyfikację.

Jazda próbna jak to w S3…bardzo przyjemna…jednak zawsze może być lepiej…3 nie tylko w nazwie, ale jako pierwsza cyfra mocy….pobudza wyobraźnię…

Sprawdzamy na hamowni efekty wymiany DV-ki na nową. Pomiary równe. Wskazują moc 270 KM i 360-362 NM. Mamy serię. Doładowanie równe, bez “dziur”, AFR prawidłowy, przepływy powietrza w normie. EGT, temperatury powietrza zadowalające. Możemy przejść do odczytu programu ze sterownika Bosch MED 9.1.

Efekty Chip Tuning Audi S3 8P

Po wgraniu naszego programu do sterownika możemy mierzyć efekty Chip Tuningu Audi S3 8P. Już podczas rozgrzewania samochodu na rolkach czuć wyraźnie większy moment obrotowy, samochód niemal “wyrywa” się z pasów. W końcu dokonujemy pomiaru i odczytujemy wynik. 307 KM i 436 NM. Efekt + 37 KM i 74 NM. 

Niestety z powodu ” korków na mieście” nie mieliśmy okazji sprawdzić jak jeździ się tym 300-konnym S3, ale czekamy na relacje właściciela.

Dlaczego warto zrobić Chip Tuning w firmie z odpowiednim sprzętem i wiedzą…?

Podczas chip tuningu bardzo ważnym elementem jest diagnostyka. Zarówno dla silników Diesla oraz Turbo-benzynowych. Przed Chip Tuningiem, żeby sprawdzić stan silnika, oraz dopasować program do konkretnej jednostki, po, żeby sprawdzić jak silnik realizuje nowe założenia w sterowniku. Bardzo często spotykamy się z opinią, że chip tuning można wykonać bez hamowni. Owszem , można, ale jakie będą tego dalekosiężne skutki? Warto zaufać firmie, która ma doświadczenie i dokładnie sprawdza parametry pracy silnika. Sam pomiar również nie jest wystarczający.

Masz Audi S3 8P? Zapraszamy na Chip Tuning do K-Sport

Chip Tuning Audi S3 8P

Chip Tuning Audi S3 8P

Chip Tuning Audi S3 8P

Chip Tuning Audi S3 8P

Chip Tuning Audi S3 8P

Chip Tuning Audi S3 8P