Stały klient zdecydował się, na Chip Tuning BMW 330D z mocą deklarowaną przez producenta 245 KM i momentem wynoszącym 450 NM. Samochód przenosi moc na tylne koła za pomocą 6 biegowej automatyczne skrzyni biegów ZF6HP.  Trzylitrowa jednostka o oznaczeniu N57B nie ma najlepszych opinii wśród użytkowników. Rozciągający się łańcuch rozrządu, nietrwały układ paliwowy, to wszystko sprawia, że eksploatacja pojazdu jest droga jeśli zajdzie konieczność naprawy któregoś z układów.

Jazda testowa BMW 330D 245 KM z automatyczną skrzynią biegów

Standardowo wyruszamy naszą drogą diagnostyczną prowadzącą częściowo przez teren zabudowany, a częściowo przez obwodnicę. Dzięki takim warunku możemy sprawdzić jak zachowuje się silnik i samochód przy różnych obciążeniach i prędkościach obrotowych silnika. Niestety śliska nawierzchnia sprawia, że nie możemy wykorzystać pełnego potencjału silnika. Wracamy na hamownię w celu wykonania dalszej części diagnostyki.

Sprawdzając po kolei wszystkie układy dochodzimy do wniosku, że filtr DPF jest nieco bardziej zabrudzony niż inne egzemplarze, które gościły na naszej hamowni. Właściciel przyznał, że ostatnio “kręci się wokół komina”, ale teraz ma zamiar częściej odbywać dłuższe trasy. Filtry DPF w autach marki BMW są niezwykle żywotne i potrafią się znakomicie regenerować jeśli uzyskają właściwe warunki do wypalania. Podczas diagnostyki dokonywaliśmy pomiarów na hamowni i wynik serii to: 233 KM i 532 NM. Modyfikacja programu w sterowniku Bosch EDC 17Cp09 odbywa się bezpośrednio na sterowniku silnika po jego otwarciu. Program odczytany i zmodyfikowany więc możemy sprawdzić rezultaty naszej pracy. Maksymalny moment obrotowy skrzyni ZF-a to 600 NM dlatego też ustawiamy moment silnika na tym poziomie.

Efekty Chip Tuning BMW 330D 245 KM z automatyczną skrzynią biegów

Czekamy, aż samochód nabierze odpowiedniej temperatury i sprawdzamy moc. Wynik 292 KM i 595 NM. Wynik + 59 KM i 62 NM robi wrażenie… dodatkowym atutem jest zużycie paliwa, które powinni spaść o mniej więcej 0,5 L do nawet litra na 100 km w zależności od stylu jazdy.

Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: biuro@k-sport.eu

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług:

 

Tagged with →