Silnik z grupy PSA o pojemności 2.2 HDI i mocy zaledwie 160 koni… sprawia, że Chip Tuning Citroen C-Crosser 2.2 HDI to konieczny zabieg w tych silnikach z olbrzymią rezerwą pozostawioną przez producenta. Naszym zadaniem było uzyskanie jak najwyższych przyrostów dbając jednocześnie o to, żeby jak najmniej obciążyć cieszące się złą sławą napędy. Właściciel zdecydował się na Chip Tuning w K-Sport ponieważ duża masa własna sprawiała, że samochód w jeździe miejskiej był dość ociężały, a na trasie możliwa była tylko stateczna jazda

Podczas naszej jazdy testowej potwierdziły się słowa właściciela. Samochód do setki rozpędzał się w ponad 10 sekund, i “jechał” w zakresie obrotów 2000 obr/min- 2800 obr/min powyżej tych wartości brakowało radości i bezpieczeństwa jazdy.

Diagnostyka

Po jeździe próbnej i sprawdzeniu stanu napędów nadszedł czas na pomiary i diagnostykę. Samohchód ma napęd na cztery koła jednak nie jest on stały. Dołączany jest on w wyjątkowych sytuacjach. Podczas jazdy miejskiej pracuje tylko przednia oś. Żeby sprawdzić moc na naszej hamowni włączamy tryb 2WD. Dobrze znana nam jednostka o kodzie 4HN wygenerowała na naszej hamowni moc 167 KM i 406NM. Po sprawdzeniu parametrów pracy osprzętu silnika mogliśmy przejść do chip tuningu. W tym samochodzie mamy możliwość modyfikacji mapy tylko na otwartym sterowniku.  Nastawiliśmy się na ogrom pracy ponieważ priorytetem było bezpieczeństwo napędów. Kilka wersji próbnych i finalnie uzyskaliśmy oczekiwany efekt 197 KM i 452 NM.

Jazda po Chip Tuningu

Pora sprawdzić efekty Chip Tuningu Citroena C-Crosser 2.2 HDI w warunkach drogowych. Wyjeżdżając z naszej siedziby już od najniższych obrotów czuć olbrzymią różnicę. Już od 1500 obr/min możemy cieszyć się efektem chip tuningu. Największe obciążenie zostało jednak przewidziane przy wyższych obrotach. Od 2200 obrotów samochód ciągnie do przodu nieporównywalnie lepiej niż seryjny program. Co najważniejsze Wysoki moment obrotowy oraz moc dostępne są dla kierowcy w pełnym zakresie obrotów , a nie tak jak wcześniej od 2000-2800. Ma to olbrzymi wpływ na elastyczność silnika a co za tym idzie znacznie większego bezpieczeństwa na drodze oraz mniejszego spalania. Masz silnik 2.2 HDI w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

Chip Tuning Citroen C-Crosser 2.2 HDI

Chip Tuning Citroen C-Crosser 2.2 HDI