Chip Tuning Citroen C3 Picasso 1.6 HDI  jako, że nasza motoryzacyjna pasja rozpoczęła się od Francuskiej motoryzacji to dla nas prawdziwa przyjemność. Miłe wnętrze i sporo “światła w środku” dzięki wielu przeszklonym punktom sprawiają, że ma się ochotę pojechać tym samochodem nieco dalej niż po zakupy spożywcze czy po dzieci do przedszkola. Mimo, że silnik daje sobie radę w jeździe miejskiej to 112 KM i 280NM deklarowane przez producenta to zdecydowanie za mało na bezpieczne i komfortowe poruszanie się po autostradach i drogach krajowych.

Właściciel tej “cytryny” postanowił uwolnić rezerwy silnika i przyjechał do nas na remap.  Jazda testowa połączona z podstawową diagnostyką układów kierowniczego, hamulcowego oraz zawieszenia przebiegała bardzo przyjemnie do momentu wyjazdu na obwodnicę. Silnik grupy PSA radził sobie z nadwoziem ważącym 1400 kg w zakresie obrotów 1800-2400 obr/min, ale już przy wyższych obrotach jazda stawała się zdecydowanie mnie bezpieczna i komfortowa.

Po powrocie z jazdy testowej przystąpiliśmy do diagnostyki. Pomiary na hamowni i tu zaskoczenie. 122 KM i aż 330NM. Czyżby problemy z układem doładowania? Dalsza diagnostyka i już znamy odpowiedź na pytanie. Wszystkie parametry pracy silnika są prawidłowe. Możemy przystąpić do zmiany programu. Dodatkowym punktem naszej pracy przy programie było usunięcie limitera prędkości, który pozwalał na jazdę z maksymalną prędkością 184 km/h.

Program zmodyfikowany i wgrany do sterownika. Pora na testy na hamowni. Mimo, że sprawdzamy wyłącznie parametry bez pomiaru mocy to już widać, że miejski “C3 nabrał charakteru” Parametry pracy silnika- ok. Możemy przystąpić do najprzyjemniejszego momentu naszej pracy- pomiar mocy.

Pomiar efektów

1300 obr/ min i pedał gazu w podłogę…rolki hamowni kręcą się coraz szybciej 2000 obr/min – 3000 obr/min – 4000 obr/min – nie ma już ogranicznika prędkości, więc Citroen rozwija teraz zdecydowanie wyższą prędkość niż 184 Km/h.  – 4500 obr/min i puszczamy pedał gazu. Czekamy na wynik. Jest 141 KM i 365 NM. Efekt + 20KM i 33NM. Poprzedni max. moment obrotowy teraz jest już dostępny dla kierowcy o 200 obrotów silnika szybciej. Robi wrażenie, więc pora sprawdzić rezultaty na drodze.

Przy ruszaniu spod świateł można teraz utrzymywać niższe obroty, co z pewnością zauważy właściciel Citroena zwłaszcza w portfelu, bo dzięki temu silnik spala mniej paliwa. Na obwodnicy przy wyższych obrotach w końcu można poczuć się pewniej i bezpieczniej. Jazda tym Citroen C3 Picasso w trasie będzie dla właściciela z pewnością dużo bardziej komfortowa. Kolejny udany dzień i zadowolony klient w K-Sport. Masz silnik 1.6 HDI? Zapraszamy do kontaktu.

Chip Tuning Citroen C3 Picasso 1.6 HDI

Chip Tuning Citroen C3 Picasso 1.6 HDI

Chip Tuning Citroen C3 1.6 HDI

Chip Tuning Citroen C3 1.6 HDI