Świeżo zakupiony Citroen C5 z silnikiem koncernu PSA o pojemności 2 litrów mocy 163 KM i momentem 340 NM trafił do nas w celu podniesienia mocy. Silniki 2.0 HDI z układem wtryskowym Delphi mają relatywnie dobrą opinię wśród użytkowników. Mimo całkiem dobrej elastyczności silnika waga samochodu sprawia, że odczucia i przyjemność z jazdy są przeciętne. Jako firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w tuningu samochodów dla posiadaczy tych silników możemy zaoferować indywidualny chip tuning mający na celu optymalne zwiększenie mocy i momentu obrotowego lub maksymalne oszczędności paliwa. W tym przypadku klient zdecydował się na jak najwyższą moc w zakresie bezpieczeństwa.

Jazda testowa

Jazda Citroenem C5 z hydraulicznym zawieszeniem zawsze sprawia wrażenie “płynięcia” po drodze. Jednak naszym głównym zadaniem jazdy testowej jest sprawdzenie pojazdu pod kątem sprawności układu kierowniczego, przeniesienia napędu, samej pracy silnika i ewentualnych nietypowych dźwięków. Poza tym mamy olbrzymią radość w porównywaniu osiągów samochodu przed i po indywidualnym remapie.

Diagnostyka na hamowni

Podczas diagnostyki oceniamy bieżące parametry pracy silnika oraz wykonujemy niezbędne testy w przypadku gdy któryś z układów budzi wątpliwości. W układach wtryskowych Delphi najczęstszym problemem są zużywające się pompy wtryskowe, co skutkuje wahaniem ciśnienia na listwie CR. W przypadku tego egzemplarza takiej usterki nie stwierdziliśmy zatem mogliśmy przejść do modyfikacji programu. Odczyt i zapis programu ze sterownika Delphi DCM 3.5 odbywa się za pośrednictwem złącza OBD-II. Wynik seryjny to 162 KM i 379 NM. Po diagnostyce celujemy programem w około 195-200 KM i 420-430 NM.

Wynik “cytryny” to 195 KM i 427 NM. Przyrost + 33 KM i 48 NM.

Jazda po Chip Tuning Citroen C5 2.0 HDI 163 KM

Dzięki przyrostowi niemal 50 NM samochód zyskał zdecydowanie na elastyczności, a dodatkowa moc 33 KM sprawia, że przy wyższych prędkościach można śmiało i bezpiecznie wyprzedać inne pojazdy. Zatem kolejny klient otrzymał od nas dodatkową moc, rzetelną diagnostykę silnika, bezpieczeństwo dzięki elastyczności silnika oraz niższe spalanie. Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi efektami w swoim samochodzie to zapraszamy do kontaktu.

Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: tuning@k-sport.eu

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług:

Tagged with →