Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Seryjne parametry: 73 KM i 154 NM

Po Chip Tuningu: 82 KM i 207 NM.

Mały miejski samochód Ford Ka z Fiatowskim silnikiem 1.3 diesel trafił do nas w celu zwiększenia mocy. Właściciel tego egzemplarz, który potocznie nazywa go “Kaczuszką” włożył już sporo wysiłku w celu poprawienia wyglądu zewnętrznego auta. Teraz nastał czas na większą moc i elastyczność. Samochód z seryjnymi parametrami 75 KM i 155 NM występował w wersji z filtrem DPF oraz bez. Ten, który trafił do nas seryjnie nie miał filtra DPF.

Jazda próbna Fordem Ka 1.3 TDCI

Miejski samochód znakomicie spisuje się na mieście, ale niestety nie ma co liczyć na dynamiczną jazdę. Zdecydowanie brakuje przede wszystkim momentu obrotowego. Samochód przyspiesza bardzo płynnie, ale bez wyraźnego dla turbodoładowanych diesli “zrywu”. Pora sprawdzić parametry  na hamowni.

Diagnostyka na hamowni

Wynik pomiarów to 72 KM i 154 NM. Na wykresie widać, że moment obrotowy jest dosyć płaski jak na diesla. Trzeba będzie to zmienić. Program musi być bezdymny więc badamy skład spalin, aby jak najlepiej dostosować do niego program.

Efekty Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Po kilku korektach w pierwszym programie uzyskaliśmy efekty tuningu “szytego na miarę”. Parametry idealnie dostosowane do pracy silnika. Finalna moc to 82 KM i 207 NM. Efekt + 10 KM i 53 NM. Może się wydawać, że 10 KM przyrostu to niewiele, ale na wykresie widać, że przyrosty mocy w niektórych momentach wynoszą prawie 20 KM.

Test na drodze

Samochód na drodze ” odpycha się” bez porównania w stosunku do serii. Po Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM wyraźnie czuć, że jedziemy turbodoładowanym dieslem.

Masz taki silnik w swoim samochodzie i chcesz więcej mocy? Zapraszamy do kontaktu.

Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Chip Tuning Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Ford Ka 1.3 TDCI 75 KM

Tagged with →