Kolejny Ford Ranger trafił do nas w celu podniesienia mocy oraz obniżenia spalania. Tym razem wersja z automatyczną skrzynią biegów. Rocznik 2013, przebieg 130 tyś km. Moc deklarowana przez Forda to 200 KM i 470 NM. O zmierzeniu mocy 200 KM w tych silnikach słyszeliśmy tylko legendy…Konstrukcja trwała, ale zazwyczaj silniki te generują około 185 KM. Zobaczymy w jakim stanie jest ten silnik i co możemy uzyskać.

Jazda próbna

Pickupy raczej nie stanowią grupy samochodów w których komfort odgrywa najważniejszą rolę, mimo tego Rangerem podróżuje się całkiem komfortowo. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bezpieczna podróż to podróż za ciężarówką…bez wyprzedzania…chyba, że w odległej perspektywie nie widać, żadnego samochodu. Wtedy można zaryzykować. Kończąc z żartami Ranger w automacie nie jest wzorem elastyczności, ale kilka godzin w K-sport i ta sytuacja zmieni się diametralnie.

Pomiary na hamowni

Ranger zapięty na “rolkach” i gotowy do pomiarów. Wynik 185 KM i 460 NM. Całkiem nieźle jak na ten silnik. Układ paliwowy w porządku, układ doładowania w porządku, filtr cząstek stałych ma idealne ciśnienie różnicowe. Można śmiało stwierdzić, że niższa moc 185 KM nie wynika z usterki technicznej. Program ze sterownika silnika Siemens SID 208 odczytujemy i wgrywamy poprzez złącze OBD-II. Oscylujemy w + 30 KM i 100 NM.

Z niecierpliwością czekamy, aż Ranger nabierze temperatury, żeby zmierzyć moc po Chip Tuningu. Mamy wynik…213 KM i 560 NM. Przyrost + 28 KM i 100 NM. Jedziemy na obwodnicę przetestować Rangera. Od razu czuć potężny moment obrotowy, wciskając pedał gazu w około 40-50 % czuć jak silnik wkręca się na około 2500 obr.min i korzystając z momentu obrotowego przyjemnie ciągnie ponad dwutonowego pickupa do przodu. Nagle okazuje się, że na liczniku w kilka chwil mamy już 140 km/h i możemy wyprzedać dużo pewniej i bezpiecznie. Zatem Chip Tuning Ford Ranger 3.2 TDCI 200 KM to zabieg obowiązkowy.

Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: tuning@k-sport.eu

 

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług:

Tagged with →