Na Chip tuning trafił do nas wielki i ciężki SUV – Jeep Grand Cherokee WK2 3.0 CRD z parametrami seryjnymi 241 KM i 550 NM sprzężony z automatyczną skrzynią biegów.  Silnik o pojemności 3 litrów konstrukcji Fiata, za sterowanie układem wtryskowym odpowiada sterownik Boscha. Jednostka mało awaryjna, w zasadzie problemy najczęściej sprawiał głównie…rozrusznik. Jedziemy na drogę przetestować ciężkiego SUV-a o masie własnej 2400 kg.

Na drodze Jeep jest dynamiczny w dolnej partii obrotów, jednak do pełni szczęścia z pewnością brakuje mu mocy. Sprawdzamy parametry pracy silnika, sterownik Bosch EDC 17C79 nie jest łatwy do diagnozowania. Jednak dzięki temu, że mamy diagnoskop Boscha możemy działać swobodnie. Sprawdzamy po kolei układ doładowania, układ paliwowy, DPF, przepływy powietrza, pracę zaworu EGR oraz skład spalin. Przy automatycznych skrzyniach biegów ważne są również parametry pracy skrzyni. Wszystko w jak najlepszym porządku, a zmierzona moc seryjnego programu to 234 KM i 569 NM. Możliwość odczytu i zapisu programu w tym silniku występuje tylko na otwartym sterowniku, dlatego demontujemy sterownik Bosch EDC17C79, profesjonalnie go otwieramy i modyfikujemy jego zawartość.

Sprawdzamy efekty Chip Tuning Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 241 KM

Po zamontowaniu sterownika sprawdzamy odczucia po Chip Tuning Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 241 KM. Pierwsze 300 m na drodze i automatycznie pojawia się uśmiech na twarzy. Można odnieść wrażenie że SUV z 2400 kg masy własnej stracił jakieś 400 kg. Moc zmierzona to 279 KM i 656 NM Efekt + 45 KM i 87 NM.  Różnica w przyjemności z jazdy jest ogromna.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport

 

Tagged with →