Tym razem na naszą hamownie trafiła na Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM . Bardzo zadbany egzemplarz z niedużym przebiegiem jak na tę klasę samochodu. Silnik o pojemności 2.2 litra, który według zapewnień producenta powinien generować 173 KM i 400 NM. Jednostki te mają olbrzymi potencjał do chip tuningu. Warto jednak dbać o dobrą kondycję silnika, ponieważ każde zaniedbanie szybko prowadzi do problemów z filtrem DPF. W tym wypadku filtra DPF już nie było. Został usunięty przez poprzedniego właściciela, dla prawidłowej pracy sterownika wstawiono emulator. Problematyczne w  silnikach Mazdy były również zawory EGR, które to pod wpływem nagaru nie zamykały się do końca pozwalając na ciąg powrót spalin do kolektora ssącego. W tym egzemplarzu zawór EGR został zaślepiony.

Jazda próbna i pomiary Mazdy CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

W wypadku tej Mazdy CX-7 użyliśmy naszej hamowni drogowej aby sprawdzić parametry silnika. Z racji dosyć “problematycznego” układu kontroli trakcji pomiar na hamowni stacjonarnej był dosyć kłopotliwy. Pomiary na obwodnicy Opola wskazały na seryjną moc ok. 185 KM i 420 NM. Nieznacznie więcej niż deklaruje producent. Zaślepiony EGR i usunięty DPF nieznacznie ułatwiły diagnostykę. Ważne jednak dla  nas było, żeby program był bezdymny.  Odczyt i wgranie Chipa odbyło się przez złącze diagnostyczne OBD-II.

Sprawdzamy Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

Po zmianie softa, sprawdzamy jaką moc generuje teraz jednostka 2.2 MZR-CD produkcji Mazdy. Podczas pomiarów wyraźnie czuć lepszą elastyczność silnika. Ciężki SUV “odpycha” się teraz zdecydowanie lepiej.Wynik pomiarów wskazuje moc. ok 207 KM i 472 NM. Czyli wynik + 22 KM i 53 NM. Bez zmian nie pozostanie zapewne również poziom spalania. Po kilku tygodniach testowania Chip Tuningu powinno spaść około 10-15 % w stosunku do serii.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy na Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM do K-Sport. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się co możemy zrobić dla Twojego samochodu.

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD 173 KM

Tagged with →