Kolejna Mazda przyjechała na Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD. Silnik generujący według producenta 173 KM i 400 NM jest bardzo dobrą jednostką. W porównaniu do 143 konnej “dwulitrówki” jednsotka 2.2 generuje zdecydowanie mniej problemów. Podstawowymi problemami są zwory  EGR, które lubią przepuszczać spaliny oraz przepływomierze. Praktycznie w każdej Mazdzie z jednostką 2.0 lub 2.2 przepływomierz jest mocno zabrudzony co powoduje złe sterowanie paliwem i mieszanką paliwowo-powietrzną co w rezultacie daje często niższą moc oraz problemy z DPF-em. Przepływomierz można wyczyścić, aczkolwiek najlepszą metodą jest wymiana na nowy.

Właściciel tej Mazdy posiada ją od nowości. Często zmienia samochody, ale ten upodobał sobie szczególnie i mimo wieku – rocznik 2010 postanowił zostawić samochód i “pokochać go na nowo”. Ponad 200 Km zamiast 173 brzmi kusząco, dlatego postawił na K-Sport i naszą ofertę Chip Tuningu.

Przy okazji Chip Tuningu zmieniliśmy olej oraz filtry. Właściciel zgodnie z naszą poradą wybrał olej Motul 5W30 idealnie nadający się do tego silniki oraz filtra DPF. Jak zwykle rozpoczęliśmy od diagnostyki. Parametry mieszanki paliwowo-powietrznej były lekko zaburzone dlatego wyczyściliśmy specjalnym preparatem przepływomierz ( który defacto był mocno zabrudzony) parametry poprawiły się natychmiastowo. Pomiary na hamowni wykazały moc 177 KM i 421 NM.  Reszta parametrów była prawidłowa więc mogliśmy odczytać program i go zmodyfikować. Odczyt oraz wgranie odbywa się przez złącze OBD-II.

Sprawdzamy Efekty Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Od pierwszych metrów po Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD widać, że silnik jest znacznie żwawszy. Samochód waży prawie 2 tony, a silnik z mocą 173 KM to wcale nie tak dużo przy tej masie. Sprawdzamy więc jaką mocą teraz dysponuje CX-7. Pomiary i wynik- 208 KM i 476 NM. Przyrost 31 KM i 55 NM. Spalanie powinno obniżyć się o przynajmniej 0,5 L/100 KM więc koszt Chip Tuningu zwróci się z nawiązką.  Teraz właściciel może od nowa “rozkochać się w swoim samochodzie” a my cieszymy się z kolejnego zadowolonego klienta. Masze taki samochód ? Zapraszamy do K-Sport.

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Chip Tuning Mazda CX-7 2.2 MZR-CD

Tagged with →