Na modyfikację trafiła do nas Astra J. 110 KM i 260 NM to liczby wystarczające na miasto, ale co jeśli ktoś jeździ często autostradami? Wtedy na pomoc przychodzi K-Sport i Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI.

Silnik 1.7 CDTI występował w kilku wariantach mocy. Ten egzemplarz według producenta miał mieć około 110 KM i 260 NM. Ze względu na rok produkcji samochodu spodziewałem się układu wtryskowego autorstwa GM czyli sterownik AC Delco. O dziwo okazało się, że samochód ma jeszcze układ starszej generacji czyli produkcji Denso. W mojej opinii silniki 1.7 CDTI są bardzo udane poza problemami z zaworkami SCV, które to z kolei prowadziły do problemów z filtrami DPF. Ten egzemplarz był jednak wolny od tej wady.

Jazda próbna

Jazda próbna przebiegła bez niespodzianek, spokojnie, więc wjechaliśmy na hamownie, żeby zweryfikować “szczegóły”. Silnik 1.7 CDTI wielokrotnie generował moc w granicach 112 KM i 269NM. Zdrowa seria, ale to trzeba jeszcze zweryfikować parametrami. Wszystko poza parametrami zaworu EGR w normie. Właściciel przyjechał do nas z górnego śląska więc nie mogliśmy mu zaproponować naprawy. Dostał jednak odpowiednie wytyczne co do naprawy zaworu więc możemy się zająć programem.

Efekty Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Odczyt i wgranie softu odbył się przez złącze diagnostyczne OBD-II. Spodziewamy się efektu około 150 KM i 330 NM. Mierzymy więc efekty naszej pracy. Efekt to 145 KM i 330 NM. Przyrost mocy + 33 KM i 62 NM. To tylko liczby więc sprawdzamy jak liczby przekładają się na wrażenia z jazdy.

Już od pierwszych metrów czuć wyraźną różnicę. Moc 145 KM zrobiła z tej miejskiej Astry naprawdę uniwersalny samochód. Zarówno na miasto jak i autostradę. Dodatkowo właściciele samochodów modyfikowanych u nas mogą liczyć na mniejsze zużycie paliwa.

Jeżeli masz taki silnik w swoim samochodzie i czujesz niedostatek mocy to zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się również diagnostyką, więc jeśli sądzisz, że Twój silniki 1.7 CDTi nie pracuje tak jak powinien lub masz problemy z filtrem DPF to również zapraszamy do kontaktu.

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

 

 

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Chip Tuning Opel Astra 1.7 CDTI

Tagged with →