Sto dziesięć koni mechanicznym – w tych czasach nie robi już wrażenia na nikim. Jest to bowiem moc w zupełności wystarczająca do całkiem sprawnego i przyjemnego przemieszczania się samochodem, jednakże jeżeli oczekujesz od swojego samochodu przyjemnej elastyczności i dynamiki, oraz nie chcesz przewidywać niczym szachista każdego swojego przyszłego manewru wyprzedzania, to sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić z silnikiem w Twoim Opel Astra!

Parametry zmierzone: 118 KM / 307 NM
Parametry po tuningu: 152 KM / 353 NM
Efekt naszej pracy: +34 KM +46 NM

Chcesz zmienić wrażenia z jazdy swoim samochodem? Chcesz poczuć lepsze przyspieszenia i większą elastyczność silnika? Zależy Ci na większym bezpieczeństwie podczas manewrów wyprzedzania?

Możemy Ci w tym pomóc – zapraszamy do kontaktu:  781989018  , tuning@k-sport.eu

Chip Tuning Opel Astra w K-Sport Auto Serwis – jak to wygląda?

W przypadku zmian w oprogramowaniu sterownika silnika (Chip Tuning), zazwyczaj na wykonanie kompleksowej usługi potrzebne jest do 7 godzin pracy. Cały proces zawsze zaczynamy od kompletnego przeskanowania sterowników zainstalowanych w samochodzie. Po analizie i kasowaniu błędów, przeprowadzamy weryfikacje czy powracają błędy które mogłyby zdyskwalifikować samochód z procesu modyfikacji.  Jeżeli wszystko jest w porządku, przechodzimy do kolejnego kroku, czyli  jazdy testowej wraz ze zbieraniem niezbędnych danych pomiarowych. To właśnie podczas jazdy możemy wykorzystać nasze największe narzędzie diagnostyczne, czyli kilkunastoletnie doświadczenie w tuningu, motorsporcie jak również w naprawach bieżących samochodów.

Odczucia z jazdy są równie ważne jak surowe dane diagnostyczne zebrane przez komputer. Podczas jazdy testowo / weryfikacyjnej wykonujemy przejazd miejski jak również przejazd przez kawałek obwodnicy Opola. Jest to ważne ponieważ daje nam obraz pracy samochodu jako całego mechanizmu. Widzimy i czujemy jak pracuje silnik, jak zachowuje się układ napędowy, sprzęgło, skrzynia biegów.

Po powrocie do siedziby firmy, bogatsi o informacje i doświadczenia z jazdy, weryfikujemy zebrane dane diagnostyczne. Następnie wprowadzamy samochód na stanowisko naszej hamowni podwoziowej, to kolejny etap procesu Chip Tuningu podczas którego w dalszym ciągu sprawdzamy stan i kondycje samochodu. Podczas pomiarów na hamowni podwoziowej poznajemy faktyczne parametry mocy i momentu obrotowego jaki generuje silnik, sprawdzamy stabilność i powtarzalność pomiarów. Gdy przebrniemy przez ten etap, wykonujemy odczyt pamięci sterownika silnika, a następnie odczytany “program” poddajemy modyfikacji.

Wszystkie modyfikacje które przeprowadzamy są modyfikacjami już wcześniej wykonanymi i przetestowanymi. Za każdym razem wykonujemy modyfikacje na odczytanym pliku ze sterownika silnika. Nigdy nie wgrywamy gotowych plików, oraz nie wykonujemy nie sprawdzonych i nie zweryfikowanych i popartych testami modyfikacji.

Gdy już zmodyfikujemy oprogramowanie, zostaje ono wgrane do samochodu, a my przechodzimy do dalszych etapów modyfikowania i tuningu samochodu. W tym momencie weryfikujemy na hamowni uzyskane przyrosty. Sprawdzamy stabilność i powtarzalność pomiarów, a następnie wybieramy się na kolejna jazdę testową w celu weryfikacji wprowadzonych zmian w warunkach naturalnych czyli podczas jazdy samochodem po drodze. Całość czynności kończymy kolejnym skanowaniem wszystkich sterowników zainstalowanych w samochodzie.

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług:

 
Tagged with →