Opel Insignia… silnik 2.0 CDTI i tyle możliwości… seryjnie samochód z Rüsselsheim teoretycznie dysponuje mocą 110 KM i momentem obrotowym wynoszącym 260 NM. Z doświadczenia wiemy, że seria zazwyczaj ma spory bonus od Opla, ale to i tak niewiele w stosunku do tego co można osiągnąć w tej jednostce. Egzemplarz, który do nas trafił mimo sporego przebiegu był niezwykle zadbany. Właściciel znał każdą ryskę na samochodzie i miał pełną wiedzę na temat napraw oraz płynów eksploatacyjnych. Spore 18 calowe felgi z pewnością nie dodawały “zwinności” Insigni. Jedziemy na obwodnicę wykonać jazdę testową.

Jazda testowa Oplem Insignia 2.0 CDTI 110 KM

Insignia to niezwykle ciężki samochód. W porównaniu do konkurencji waga wynosi około 100-150 kg więcej. W dodatku duże felgi z szerokimi oponami negatywnie wpływają na osiągi samochodu. Opel przed Chip Tuningiem jest typowym “przemieszczaczem” z punktu A do punktu B. Na obwodnicy do 3 tyś. obrotów radzi sobie przeciętnie, ale powyżej 3 tyś. obrotów to już prawdziwy dramat. Kilka godzin pracy nad Oplem w K-Sport i sytuacja zmieni się diametralnie.

Pomiary na hamowni przed Chip Tuning Opel Insignia 2.0 CDTI 110 KM

Pomiary na hamowni wskazują wynik 124 KM i 350 NM. Nie zawsze więcej mocy to dobry znak. Więcej mocy lub momentu to często problemy z układem paliwowym lub doładowania. W tym egzemplarzu jednak wszystkie parametry podczas diagnostyki mieszczą się w normie, więc możemy przejść do modyfikacji.

Efekty Chip Tuning Opel Insignia 2.0 CDTI 110 KM

Naszym priorytetem było rozsądne zwiększenie mocy i momentu obrotowego. Odczyt oraz zapis programu odbył się przez złącze diagnostyczne OBD-II. Wreszcie możemy zmierzyć Opla Insignie na programie wykonanym przez zespół K-Sport. Wynik pomiaru to 184 KM i 437 NM. Przyrost na poziomie 60 KM i 87 NM z pewnością zrobi wrażenie na kierowcy pojazdu. Jedziemy na obwodnicę przetestować nową moc Opla. Już po kilkuset metrach czuć, że teraz jazda Ople będzie dużo bardziej bezpieczna i przyjemna.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →