Chip Tuning Opel Vectra 1.9 CDTI

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti to bardzo częsta modyfikacja w K-Sport. Mamy spore doświadczenie i dużą wiedzę na temat tych silników. Jest to szczególnie przydatne podczas diagnostyki. Wiedza ta była bardzo przydatna przy tym egzemplarzu Opla. Wersja finalna samochodu z 2008 roku. Moc silnika podawana przez producenta 150 KM i 320NM. Z doświadczenia wiemy, że silniki te mają więcej momentu niż deklaruje producent. Rozpoczęliśmy jak zwykle od jazdy testowej i wypełnienia “Karty Jazdy Testowej”. Od pierwszych kilometrów na drodze było odczuwalne, że samochód jest dużo żwawszy niż pozostałe egzemplarze, które mieliśmy przyjemność tuningować a jeden z tych egzemplarzy był u nas dwa dni wcześniej.

Po jeździe próbnej przyszedł czas na diagnostykę na hamowni. Pierwszym punktem po wjechaniu na rolki są oględziny silnika, sprawdzenie oleju i filtra powietrza. Zauważyliśmy, że filtr paliwa jest niedokręcony, a podczas pracy silnika cieknie z niego paliwo. Właściciel skarżył się, że samochód od jakiegoś czasu pali znacznie więcej. Zagadka rozwiązana. Tym razem udało nam się zmniejszyć zużycie paliwa jeszcze przed zmianą programu.

Mogliśmy przejść do dalszej diagnostyki. Zastanawiała nas w szczególności nadzwyczajna żwawość jednostki. Po dalszych oględzinach znaleźliśmy dobrze ukrytego Powerboxa. Postanowiliśmy zmierzyć moc samochodu z podłączonym urządzeniem. Samochód generował 166 KM i 424 NM. Jednak przebieg charakterystyki wykresu był mało zadowalający. Po konsultacjach właściciel zdecydował się na usunięcie Powerboxa i wykonanie Chip Tuningu. Zdemontowaliśmy Powerboxa i wykonaliśmy diagnostykę na seryjnym programie. Samochód generował 153 KM i 370NM. Odczyt i wgrywanie programu w silnikach 1.9 cdti 120 i 150 KM odbywa się na otwartym sterowniku Bosch EDC16C39. Zmiana ustawień i możemy sprawdzać…

Efekty naszej pracy

Przed pomiarem na hamowni logujemy parametry pracy silnika. Widzimy, że silnik realizuje żądane parametry. I w końcu te najprzyjemniejsze chwile…. pomiar….182 KM i 426NM. Teoretycznie tyle samo NM ile na Powerboxie, ale na wykresie widać wyraźną różnicę. Teraz wysoki moment obrotowy dostępny jest w znacznie szerszym zakresie obrotów. Jazda stała się znacznie przyjemniejsza, a właściciel samochodu zauważył, znaczący spadek zużycia paliwa. Masz silnik 1.9 cdti w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti

Chip Tuning Opel Vectra 1.9 cdti

Czerwony wykres- Chip Tuning Niebieski – Powerbox Zielony- Seria