Duży samochód, napęd na 4 koła, automatyczna skrzynia biegów i moc samochodu średniej klasy…w tym wypadku Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCI to konieczność. Mało popularny na naszych drogach Renault Koleos trafił na naszą hamownię w celu podniesienie mocy. Parametry deklarowane przez producenta 150 KM i 300 NM to trochę za mało na tego miejskiego SUV-a. Dodatkową motywacją do Chip Tuningu było dosyć wysokie spalanie samochodu dochodzące do 13L\100 KM w miejskim trybie jazdy. Proces Chip Tuningu w tym przypadku przebiegł dwuetapowo. Jakiś miesiąc wcześniej samochód trafił do nas na chip tuning, ale podczas diagnostyki wyłapaliśmy błędy związane z układem doładowania. Po dokładnej diagnostyce postanowiliśmy wymienić MAP Sensor. Usterka była sporadyczna więc przełożyliśmy Chip Tuning na inny termin, żeby zweryfikować naszą diagnozę. Klient wrócił, my mogliśmy sprawdzić czy nasza diagnoza była trafna i podnieść moc w tym Renault Koleos 2.0 DCI.

Jazda próbna

Przed Chip Tuningiem zgodnie z naszym zwyczajem zrobiliśmy jazdę próbną. Można odnieść wrażenie, że SUV nie jest najlepszym rozwiązaniem na miasto, ale w tym przypadku okazało się, że Renault znalazło “złoty środek” pomiędzy rozmiarami, komfortem i przestrzenią pojazdu. Według nas Koleos mimo braku popularności w Polsce to świetny samochód. Jedynym minusem jest wolno działająca skrzynia biegów i zdecydowany brak momentu obrotowego.

Wjeżdżamy na rolki…ponownie żeby sprawdzić naszą diagnozę oraz czy samochód nie ma jeszcze innych usterek. Pomiary pokazują moc około 150 KM i 300 NM. Dokładnie tyle  ile deklaruje producent. Nie ma oznak jakichkolwiek problemów z doładowanie, więc nasza diagnoza była słuszna. Dokładnie tyle  ile deklaruje producent. Odczyt programu dokonujemy przez port BDM na otwartym sterowniku. Modyfikacja i wgrywamy. Montujemy sterownik w samochodzie i odpalamy, żeby sprawdzić ile mocy “wypluje” teraz Koleos.

Po Chip Tuningu moc Renault Koleos 2.0 DCI to…

191 KM i 371 NM. Mamy przyrost 41 KM i 71 NM. Parametry ok, więc jedziemy na drogę. Elastyczność samochodu nie do poznania. Jazda po mieście i na trasie to teraz czysta przyjemność. Renault reaguje na każde wciśnięcie gazu. Mimo gabarytów “slalom” między samochodami wykonuje się niczym samochodem miejskim. Spalanie również nie pozostanie bez zmian. Czekamy jeszcze na relacje właściciela, ale spodziewamy się oszczędności minimum litra na 100 KM.  Masz taki silniki? Zapraszamy na Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCI.

 

Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCi

Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCI

Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCi

Chip Tuning Renault Koleos 2.0 DCi

Tagged with →