Na profesjonalny Chip Tuning do K-Sport przyjechał Renault Laguna III generacji z silnikiem produkcji Renault. Silnik o pojemności 2.0 litrów generuje według producenta 150 KM i 340 NM. Duży rodzinny samochód służy właścicielowi przede wszystkim do jazdy na co dzień. Z racji tego, że właściciel pracuje około 50 km od miejsca zamieszkania to pokonuje Laguną każdego dnia spore odległości i często musi korzystać z maksymalnych możliwości swojego auto, szczególnie podczas wyprzedzania. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa podczas modyfikacji skupiliśmy się na zapewnieniu maksymalnego dodatkowego momentu obrotowego.

Naszą diagnostykę rozpoczynamy od jazdy próbnej

Jak zwykle zaczęliśmy od jazdy próbnej. Podczas takiej jazdy można “wyłapać” różne problemy techniczne silnika, ale również przekazać właścicielowi dodatkowe spostrzeżenia związane nie tylko z pracą silnika, ale i również układem hamulcowym, czy jezdnym.

Po jeździe próbnej wjeżdżamy na rolki w celu sprawdzenia mocy, momentu oraz przeprowadzenia diagnostyki silnika. Pierwsze pomiary na hamowni wskazują moc około 165 KM i 380 NM. Diagnozujemy czy dodatkowa moc i moment to “gratis od producenta” czy kwestia usterki. Wszystko jest jednak w pełni sprawne, więc możemy zająć się modyfikacją programu.

Odczyt i zapis odbywa się bezpośrednio na otwartym sterowniku silnika. Sterownik w tej Lagunie to Bosch EDC17Cp58. Program zmodyfikowany, więc możemy sprawdzać rezultaty.

Rozpoczynamy pomiar mocy, utrzymujemy 1500 obr/min na V- biegu i wciskamy pedał gazu w podłogę. Widać jak pięknie “rysują się kreski” na naszym monitorze. Kilka minut swobodnego toczenia i mamy wynik- 196 KM i 451 NM. Wynik + 31 KM i 71 NM. Powtarzamy pomiar i sprawdzamy parametry pracy. Wynik powtarzalny, parametry zgodne z oczekiwaniami, więc możemy wykonać jazdę testową.

Efekty Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Moc około 200 KM i moment wynoszący 450 NM….po Chip Tuningu można odnieść wrażenie, że samochód “płynie”, każde dodanie gazu sprawia uśmiech na twarzy. Właścicielowi ciężko uwierzyć w “metamorfozę” jaką przeszedł jego samochód. Teraz może liczyć na większą przyjemność z jazdy, mniejsze spalanie oraz zdecydowanie większe bezpieczeństwo podczas dojazdów do pracy.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM

Chip Tuning Renault Laguna III 2.0 DCI 150 KM