Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi

 

Chip Tuning auta Seat Exeo z 2.0 TSi o mocy 200 KM ze skrzynią Multitronic to prawdziwa przyjemność.

Silniki TSI i TFSi produkcji Volkswagena mają bardzo dobre predyspozycje do Chip Tuningu. Producent przewidział spore rezerwy mocy, a parametry seryjnego programu silnika o kodzie “BWE” są ” mało wyżyłowane” Jazda tym samochodem przed modyfikacją była komfortowa i stateczna, ale przyjemność z jazdy zaczynała się dopiero w trybie “S” i kręceniu pojazdu na wyższych obrotach. Podczas jazdy po mieście taki tryb jazdy okazuje się bardzo nieekonomiczny. Po jeździe próbnej i wypełnieniu “Karty Jazdy Testowej” mogliśmy wjechać na “rolki” i przystąpić do diagnostyki. Parametry obiecane przez producenta: 200KM i 280NM. Parametry zmierzone : 197KM i 269NM.

Aby upewnić się, że brakujące konie i moment to nie kwestia usterki sprawdzamy parametry pracy silnika. Obszerna diagnostyka to stała procedura niezależnie od wieku i przebiegu pojazdu. Wszystkie parametry w normie, więc możemy się zabrać za zmianę oprogramowania.

W seryjnych sterownikach w których znajduje się program musimy najpierw zgrać program , zmodyfikować go i wgrać ponownie. Strojenie samochodów do motorsportu na naszej hamowni wygląda trochę inaczej, ponieważ w takich samochodach możemy zmieniać parametry pracy “live” i od razu sprawdzać efekty zmian.

W większości silników 2.0 TSI i TFSI program zgrywa się poprzez złącze diagnostyczne OBD-II. Jest to metoda bezinwazyjna i rzadko zauważalna przez ASO. Program zgrany, więc przystępujemy do zmiany ustawień i wgrywamy z powrotem.

Efekty…

Pierwsze pomiar dopiero po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów na hamowni. W międzyczasie sprawdzamy na komputerze diagnostycznym czy są realizowane nowe parametry pracy. Wszystko w normie.

Przechodzimy do pomiaru po modyfikacji: Patrzymy z przyjemnością jak Exeo rysuje kreski  po zmianach.

Efekt: 248KM i 361NM. Robi wrażenie. Przyrost mocy: 50 KM i 90 NM. Ten egzemplarz wyposażony był w dosyć złej sławy bezstopniową skrzynię biegów Multitronic. Jednak ta wersja była już znacząco poprawiona w stosunku do modeli z wcześniejszych roczników. Maksymalny moment obrotowy przewidziany do przeniesienia to ok 420NM.

Liczby prezentują się dobrze na wykresie, ale pytanie jak samochód jeździ po Chip Tuningu?

Jazda próbna przerosła nasze oczekiwania.  Komfort i przyjemność z jazdy wzrosła znacząco.Wyprzedzanie stało się dużo bezpieczniejsze, a tryb “S” stał się zbędny w trybie miejskim.

Jeśli masz silnik TFSI lub TSI zapraszamy na modyfikację. Możesz cieszyć się większą mocą- BEZPIECZNIE.Jako jedyny Tuner w Polsce razem z TU ERGO HESTIA oferujemy naszym klientom “Gwarancję Bezpieczeństwa Silnika”. Oznacza to, że Twój silnik przez rok jest chroniony, a my wystawiamy na to pisemną gwarancję.

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi Multitronic

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi Multitronic

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi Multitronic

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi Multitronic

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSi