Ostatni wypust Skody Superb drugiej generacji z roku 2015 trafił do nas w celu zwiększenia mocy i przyjemności z jazdy.  Superb wyposażony został w 2-litrowy silnik diesla o mocy 170 KM i 350 NM. Całość przenoszona jest na drogę poprzez 6-stopniową skrzynię biegów DSG. Samochód na drodze jest bardzo dynamiczny, jednak żeby w pełni wykorzystać jego potencjał trzeba przejść w ręczny tryb zmiany biegów. Jazda w trybie “Drive” to dobry sposób na przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Jako zespół K-Sport postaramy się, żeby znacząco poprawić przyjemność z jazdy Superbem, a co za tym idzie zwiększyć bezpieczeństwo jazdy oraz zmniejszyć zużycie paliwa jednostki 2.0 TDI o oznaczeniu CFFB.

Diagnostyka silnika przed Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI 170 KM DSG

Mimo, że auto ma dopiero 3 lata to jego przebieg wynosił już prawie 160 tyś. km więc zwracamy szczególną uwagę na rzeczywiste parametry pracy silnika. Pomiar serii pokazał moc na poziomie 176 KM i 384 NM. Praca silnika i podzespołów nie budzą jakichkolwiek zastrzeżeń więc możemy przejść do wykonania “nowego” programu w sterowniku silnika Bosch EDC17C46.

Po wgraniu programu przez złącze diagnostyczne OBD-II możemy odpalić Skodę i poczekać, aż nabierze odpowiedniej temperatury po czym sprawdzamy parametry biegu jałowego. Temperatura chłodziwa wynosi około 80 stopni więc możemy przejść do pomiarów.

Efekty Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI 170 KM DSG

Wynik na hamowni po Chip Tuningu wynosi 203 KM i 458 NM. Przyrost mocy to 27 KM a moment to 74 NM. Na drodze samochód zmienił się nie do poznania. Rożnica w przyspieszaniu, elastyczności i kultury pracy motoru robi olbrzymie wrażenie. Wyprzedzanie szeregu samochodów na obwodnicy po Chip Tuningu nie jest dla Skody żadnym wyzwaniem. Czekamy jeszcze na relacje ze spalania, ale z doświadczenia zakładamy spadek na poziomie około 0,5 litra na 100 km.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →