Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM vs. aktualizacja w ASO po aferze “DieselGate”

Właściciel tej Skody skontaktował się z nami w celu usunięcia skutków zmiany softu w ASO po aferze grupy VAG. Pierwotnym zamierzeniem było wgranie seryjnego oprogramowania bez ostatnich aktualizacji wprowadzonych przez fabrykę. Właściciel twierdzi, że po aktualizacji samochód zaczął zdecydowanie więcej palić, dużo gorzej się zbiera a co gorsza zaczęły się problemy z DPF-em. Po rozmowie z nami zdecydował się jednak na nieznacznie podniesienie mocy poprzez eco tuning. Po takim zabiegu przyrosty mocy są trochę mniejsze niż na Stage 1, ale za to spalanie naprawdę potrafi zaskoczyć. W tym przypadku liczymy na -1L na 100 KM. Zanim jednak zaczniemy pracę nad Skodą to obowiązkowa jazda próbna.

Na drodze samochód jedzie bardzo płynnie, ale czuć nieznaczne opóźnienie w dolnym zakresie, oraz mniejszą moc na górze. Silniki 2.0 TDI CR 140 KM przed modyfikacją miały zazwyczaj lekką górkę od producenta około 150 KM i 360 NM. Za chwilę zobaczymy jakimi parametrami legitymuje się jednostka po aktualizacji w ASO.

Wjeżdżamy na rolki, podpinamy sprzęt, zapinamy pasami samochód i mierzymy…. 138 KM i 341 NM. Sprawdzamy parametry i pytamy gdzie bonus??? Niestety został on odebrany. Jednak dla nas to nie problem, kilka godzin i wszystko wróci do normy. Dalsza diagnostyka, odczyt programu po złączu OBD-II i jego modyfikacja.

Zakładana przez nas moc w programie to około 165 KM i 400 NM. Pierwszy pomiar i wynik 166 KM i 408 NM. Mamy przyrost + 28 KM i 67 NM, ale nie moc była naszym priorytetem. Najważniejsze było spalanie plus polepszenie elastyczności. Liczymy na spadek zużycia paliwa w okolicach 1-1,2 litra na 100 KM przy zachowaniu stylu jazdy.

Test drogowy

Razem z właścicielem pojazdu jedziemy na drogę przetestować elastyczność Skody Superb po Chip Tuningu. Po modyfikacji samochód wręcz płynie, każde przyciśnięcie pedału gazu “maluje na twarzy uśmiech”. Sprawdziliśmy Skodę również przy wyższych prędkościach na obwodnicy Opola i po raz kolejny przyjemne zaskoczenie. Właściciel zadowolony, a my cieszymy się, że kolejne auto po modyfikacji programu przez ASO zostało przez nas “naprawione”

Masz silnik 2.0 TDI CR 140 KM w swoim samochodzie? Zapraszamy na modyfikację.

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI CR 140 KM

Tagged with →