Chip Tuning Volkswagen Golf 1.6 TDi

1300 KG i 105 koni sprawia że Chip Tuning Volkswagen Golf 1.6 TDi to obowiązkowy zabieg w każdym egzemplarzu. Ładny niebiesko-perłowy lakier, mały przebieg i nadwozie Variant. To cechy na których bardzo zależało naszemu klientowi przy zakupie tego samochodu. Niestety silnik nie dawał właścicielowi tyle frajdy co poprzedni samochód czyli Celica 1.8 143KM. Stąd decyzja o podniesieniu mocy w K-Sport. Jak zwykle rozpoczęliśmy od jazdy testowej. Podczas jazdy rozmawialiśmy z właścicielem o tym co zmienimy w programie i czego w zasadzie oczekuje od chip tuningu. Często zdarza się, że klient przyjeżdża do nas z nastawieniem maximum mocy, a podczas jazdy testowej i obserwowaniu stylu jazdy zauważamy, że tak naprawdę potrzeby kierowcy są zupełnie inne niż maximum mocy. Program można swobodnie modyfikować pod różne potrzeby.

Po jeździe czas na “rolki”. 30 minut na podłączenie przyrządów pomiarowych i możemy sprawdzać co się dzieje z jednostką… praca i parametry w symulacji trybu miejskiego “ok” więc możemy wciskać gaz do dechy. Pierwsze pomiary wskazały moc około 101 km i  250 NM. Praktycznie seria podana przez producenta. Następne 2 godziny diagnostyki i pomiarów i przechodzimy do remapu.

Sterowniki jednostek 1.6 TDi są zblokowane. Najpierw trzeba odblokować dostęp do sterownika, a później można dokonywać już wszystkich zmian poprzez złącze OBD-II. Program zmodyfikowany. Więc czas na testy.

Co z DPF-em?

Bardzo często klienci pytają się o to czy program nie zaszkodzi filtrowi cząstek stałych. Zawsze odpowiadamy stanowczo, że “NIE”. Wręcz przeciwnie. Jeżeli oczywiście właściciel zachowa wytyczne producenta co do odpowiedniego paliwa, normy ACEA w oleju dostosowanej do swojego silnika i będzie dbał o regularne wypalanie to filtra po profesjonalnym chip tuningu będzie się wypalał rzadziej. Dzieje się tak ponieważ przy chip tuningu dbamy o to, żeby skład mieszanki paliwowo-powietrznej był optymalny w całym zakresie pracy silnika, a nie tylko tam gdzie badane są normy spalin. Dodatkowo nieznacznie podnosi się temperatura spalin, dzięki czemu częściej dochodzi do pasywnego wypalania filtra DPF. Zarazem znacząco poprawia się elastyczność silnika w trybie miejskim, dzięki czemu samochód pali mniej.

Pomiary na hamowni pokazały bardziej optymalny skład spalin w całym zakresie obrotów oraz…. 128 KM i 290 NM. Jazda próbna z właścicielem za kółkiem i od razu uśmiech na twarzy. Na naszej i właściciela. Kierowca pojazdu ma wszystkie cechy które chciał plus osiągi silnika bliższe do Toyoty Celica , a nasz uśmiech wynika z kolejnej dobrze przeprowadzonej modyfikacji. Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport

Chip Tuning Volkswagen Golf 1.6 TDi

Chip Tuning Volkswagen Golf 1.6 TDi

Tagged with →