Na Chip Tuning przyjechał do nas znajomy naszego stałego klienta. Jak widać na zdjęciach jego VW Golf VII 1.4 TSI 150 KM z DSG to niezwykle zadbana i “dopieszczona” wersja na dodatek w pięknym wariancie kolorystycznym. Rocznik produkcji 2015 samochód z niewielkim przebiegiem około 40 tyś. km, ale już przy tym przebiegu silniki 1.4 TSI potrafiły sprawiać właścicielom problemy, dlatego zadbamy o dokładne zdiagnozowanie Golfa.

Jazda testowa Golfem VII 1.4 TSI 150 KM

Mimo, że Golf nie jest ciężkim pojazdem – jego masa to około 1250 kg to wyraźnie brakuje elastyczności oraz momentu obrotowego z dołu. Szczególnie jeśli na pokładzie mamy komplet pasażerów. Skrzynia DSG działa płynnie, bez szarpnięć i opóźnień w zmianie biegów. W tym egzemplarzu występuje tzw. sucha skrzynia DSG. Oznacza to, że w porównaniu do innych DSG  skrzynia do pracy używa niewielkich ilości oleju jest to około 1,7 litra. Skutkiem ubocznym jest gorsze chłodzenie i przewidywana trwałość skrzyni na  poziomie 150-200 tyś km.

Diagnostyka

Wjeżdżamy Golfem na “rolki” i sprawdzamy parametry biegu jałowego. Później przechodzimy do pomiaru mocy i odczytów logów dynamicznych. Wynik silnika 1.4  TSI to 160 KM i 285 NM. Wszystkie parametry są zadowalające więc możemy odczytać program ze sterownika silnika Bosch MED 17.5.25 i przejść do modyfikacji.

Sprawdzamy efekty  naszej pracy. Pomiar po indywidualnym strojeniu wskazuje na moc 177 KM i 319 NM. Przyrost + 17 KM i 34 NM. Dodatkowo poprzez wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej rozwiązaliśmy powszechny problem silników 1.4 TSI czyli nadmierną temperaturę spalin przy wysokich obrotach. Co często skutkuje obniżeniem żywotności silnika. Jedziemy na obwodnicę sprawdzić różnicę w odczuciach z jazdy. Zdecydowanie Chip Tuning w przypadku tego samochodu to idealne dopełnienie. Podczas jazdy nie odczuwa się braku momentu obrotowego. Poprawiona elastyczność pozwala na wyprzedzanie w miejscach gdzie wcześniej nie można było się na to zdecydować, a dodatkowa moc sprawia, że silnik przyjemnie ciągnie w pełnym zakresie obrotów.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

 

Tagged with →