Nasz stały klient odwiedził nas w żeby wykonać Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI. Silnik 1.6 TDI grupy VAG jest nam doskonale znany. Ma duże rezerwy mocy, które możemy bezpiecznie odblokować. Silniki te z reguły dobrze radzą sobie z miejskim trybem jazdy. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 250 NM sprawia, że samochód porusza się po mieście wystarczająco dynamicznie. Największą bolączką tej jednostki jest jej przeciętna elastyczność. Ten egzemplarz często porusza się autostradami więc wyraźny był również brak mocy.

Jazda próbna potwierdziła nasze oczekiwania. Słaba elastyczność i brak mocy. Silnik ten był również montowany w Passatach B7 gdzie kompletnie nie radził sobie z dużą masą samochodu.

Diagnozujemy samochód na hamowni. Pomiary wskazują 110 KM i 273 NM. Nieznacznie powyżej deklaracji producenta. Wysoka powtarzalność pomiarów (6 pomiarów za każdym razem 110 KM i 272-273 NM) świadczy o bardzo dobrym stanie technicznym jednostki. Podczas pomiarów nagrywamy również parametry takie jak ciśnienia na szynie Common Rail, ciśnienia doładowania, pracę zaworu EGR, ciśnienia w układzie wydechowym, przepływy powietrza, skład spalin i wiele innych.

Ten sam silnik…inny sterownik

Większość silników 1.6 TDI posiadała sterownik Siemens Simos PCR 2.1. W Golfach VII zastosowano sterownik firmy BOSCH o oznaczeniu EDC17C64. Odczyt programu odbywa się ” na stole” czyli po otwarciu sterownika. Co ciekawe w Golfie VII zmieniono miejsce umieszczenia sterownika. Zazwyczaj samochody z grupy VAG sterowniki mają schowane w podszybiu. W Golfie VII sterownik znajduje się w tuż obok akumulatora w komorze silnika.

Sprawdzamy rezultaty Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI na hamowni

Po wgraniu programu możemy sprawdzić wynik finalny. Najpierw oczywiście rozgrzewamy silnik, sprawdzamy podstawowe parametry, po czym możemy przejść do pomiaru. Hamownia “pokazuje” Wynik 146 KM i 337 NM. Efekty + 36 KM i 64 NM będą z całą pewnością satysfakcjonujące dla właściciela tego Golfa.

Na drodze Golf VII z silnikiem 1.6 TDI nabrał dynamiki. Moc 146 KM sprawi również, że długie trasy tym samochodem będą nie tylko bardziej komfortowe, ale dzięki większej elastyczności i mniejszemu zużyciu paliwa duuużooo tańsze. Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy na Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI do K-Sport.

Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI

Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI

Chip Tuning Volkswagen Golf VII 1.6 TDI