“Caravellka” przyjechała do nas na Chip Tuning, żeby zbliżyć wynik do drugiej Caravelli w firmie z silnikiem 2.0 BiTDi. Niestety z silnika o oznaczeniu CAAC nie uzyskamy 204 KM i 450 NM, ale będzie blisko. Zanim zaczniemy Chip Tuning VW Caravelle 2.0 TDI-CR 140 KM wykonujemy obowiązkową jazdę próbną. Rocznik samochodu 2014, przebieg 155 tyś Km. Od nowości w “jednych rękach”. Na drodze wyraźnie czuć brak mocy oraz momentu obrotowego. Silniki o mocy 140 KM i 340 NM dobrze radzą sobie w Golfie bądź Audi A3, ale na gabaryty Caravelli to zdecydowanie za mało.

Diagnostyka przed Chip Tuning VW Caravelle 2.0 TDI-CR 140 KM w K-Sport.

Przed każdym Chip Tuningiem dokonujemy przeglądu wszystkich parametrów jakie mamy do dyspozycji z odczytów ze sterownika. Podstawą jest również odczyt kodów błędów. W przypadku tego egzemplarza zapisana była informacja o niskim ciśnieniu doładowania. Błąd skasowaliśmy , a ciśnienie doładowania dokładnie zweryfikowaliśmy. Gdy okazało się, że wszystko pracuje w normie pozostał telefon do kierowcy pojazdu o historię błędu z ciśnieniem doładowania. Okazało się, że faktycznie wystąpił kiedyś problem z turbosprężarką, ale został on naprawiony. Po problemie pozostał jedynie nie skasowany błąd. Reszta układów ok, a pomiary seryjnego programu wykazały 144 KM i 361 NM.

Modyfikacja programu w VW Caravelle 2.0 TDI-CR 140 KM

Odczyt oraz zapis programu ze sterownika BOSCH EDC17CP20 odbywa się w  całości przez złącze diagnostyczne OBD-II. Przyszła pora na sprawdzenie wyników naszej pracy. Pomiar hamowni pokazuje wynik 180 KM i 422 NM. Przyrost + 36 KM i 61 NM z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo jazdy tym egzemplarzem Caravelli. Jedziemy na obwodnicę przetestować program i sprawdzić parametry w warunkach rzeczywistych. Samochód zdecydowanie “odpycha się” do przodu zbliżając się wynikiem do wersji 2.0 BiTDi. Z pewnością również różnicę będzie można zauważyć w portfelu podczas tankowania, ponieważ z relacji klientów spalanie w tych silnikach po modyfikacji wykonanej w K-Sport spada o około 0,5 L/100 km.

Masze taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →