Bardzo popularny samochód na naszych drogach czyli VW Golf VII-generacji z najsłabszą jednostką napędową. Czterocylindrowy silnik benzynowy generujący 86 KM i 160 NM w praktyce dokładnie taka sama jednostka jak wersja 1.2 TSI 105 KM. Dla naszego klienta odblokujemy silnik do wersji 105 KM i dodamy od siebie coś ekstra.

Jazda testowa

Wyjazd spod naszej siedziby na drogę główną…pedał gazu w podłogę…i…nic. Można pomarzyć o bezpiecznym wyprzedzaniu. Samochodem z takim silnikiem po prostu trzeba nauczyć się jeździć. Poza dramatycznym brakiem mocy nie zauważyliśmy nic niepokojącego więc mogliśmy przejść do diagnostyki oraz modyfikacji programu w sterowniku BOSCH MED 17.5.25.

Podczas diagnostyki sprawdzamy np. takie parametry jak ciśnienie doładowania lub ciśnienie paliwa. Każdy klient po Chip Tuningu otrzymuje od nas raport z wydrukami wszystkich parametrów jakie udało nam się zapisać i przeanalizować podczas diagnostyki. Moc zmierzona na seryjnym programie to 91 KM i 183 NM. 

Chip Tuning VW Golf VII 1.2 TSI 86 KM

Po wgraniu zmodyfikowanego programu przez złącze OBD-II sprawdzamy efekty Chip Tuningu. Zmierzona moc to 122 KM i 218 NM. Przyrost + 31 KM i 35 NM.  Różnica na drodze jest wyraźnie odczuwalna…w końcu można w miarę bezpiecznie wyprzedzać. Dodatkowo dzięki wyższemu momentowi obrotowemu nie trzeba będzie tak wysoko “kręcić” silnika więc średnie zużycie paliwa powinno spaść.

Nie czekaj i już dziś umów się z nami na spotkanie – możesz to zrobić telefonicznie: 77 4127111 lub poprzez pocztę e-mail: tuning@k-sport.eu

Zachęcamy również do skorzystania z innych naszych usług:

 
Tagged with →