Kolejny egzemplarz VW Golfa VII z silnikiem 1.6 TDI rocznik 2015 trafił do nas na chip tuning. Jak do tej pory zmierzyliśmy się tu z największym przebiegiem w tym silniku, a konkretnie około 190 tyś. km. Dlatego szczególną uwagę przyłożyliśmy do rzetelnej diagnostyki oraz pomiarów na hamowni. Egzemplarz dobrze utrzymany od nowości w rękach jednego właściciela.

Jazda próbna VW Golfem VII przed Chip Tuningiem

Większość egzemplarzy silnika 1.6 TDI na sterownikach Boscha, które do nas trafiały miała moc zbliżoną do tej, którą podaje producent czyli 105 KM i 250 NM lub ze zdecydowanym bonusem czyli około 120 KM i nawet 300 NM. Za kilka chwil dowiemy się jaką moc generuje ta jednostka. Podczas jazdy próbnej nie zauważyliśmy nic nadzwyczajnego. Według opisu użytkownika Golfa większość czasu auto porusza się w trybie miejskim. Stąd też zapewne częstsze wypalanie się filtra DPF. Mimo, że większość użytkowników nie jest w stanie stwierdzić kiedy filtr się wypala to właściciel tego auta “na wyczucie” stwierdził, że jest to co około 300 km… i miał rację. Dobrze jest mieć świadomych klientów.

Po jeździe próbnej sprawdzamy moc Golfa VII przed Chip Tuningiem. Na monitorze rysuje się wykres mocy i momentu. Wynik to 103 KM i 248 NM.  Znając parametry oraz wynik mocy i momentu możemy przejść do modyfikacji programu. Celujemy w 140 KM i 310-315 NM. Odczyt i zapis ze sterownika Bosch EDC17C64 odbywa się po złączu diagnostycznym OBD-II.

Sprawdzamy efekt Chip Tuning VW Golf VII 1.6 TDI 105 KM

Po zapisie przechodzimy do pomiarów. Wynik pracy zespółu K-Sport to 139 KM i 305 NM. Przyrost +36 KM i 57 NM. Z pewnością mocno odczuwalny na drodze. Jeżdżąc po obwodnicy dodatkowy moment obrotowy sprawia dużo przyjemności oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Jednak prawdziwa frajda to dodatkowe 36 KM, które powyżej 2500 obr.min robią olbrzymią różnicę.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →