Na podniesienie mocy trafił do nas VW Sharan 2.0 TDI na Common Railu o mocy nominalnej 170 KM i 350 NM. Samochód dosyć sporych gabarytów, więc moc 170 KM nie robi wrażenia podczas jazdy. W samochodach typu Passat bądź Superb, silniki o mocy 170 KM radzą sobie całkiem dobrze, a po Chip Tuningu to prawdziwe “rakiety”. Jak jeździ VW Sharan 2.0 TDI 170 KM przed i po Chip Tuningu? Zaraz się przekonamy.

Jazda próbna VW Sharan 2.0 TDI przed Chip Tuningiem

Auto po aktualizacji w ASO po aferze ” Diesel Gate” więc spodziewamy się mocy około 170 KM lub trochę mniej. Przed aktualizacją silniki te generowały około 180 KM, więc właściciele z pewnością odczują różnicę. Samochód podczas jazdy po mieście spełnia swoją funkcję. Moment obrotowy jest wystarczający, ale wyraźnie brakuje mocy przy wyższych prędkościach. Postaramy się jednak poprawić cały zakres momentu i mocy oraz zadbać o niższe zużycie paliwa.

Wjeżdżamy na rolki i diagnozujemy VW Sharana. Moc jaką wygenerował VW w serii to 173 KM a moment był na poziomie 379 NM. Wszystkie parametry w normie więc możemy dokonywać zmian w sterowniku silnika Bosch EDC 17C46 poprzez złącze diagnostyczne.

Efekty Chip Tuning VW Sharan 2.0 TDI CR 170 KM

Mierzymy wynik VW Sharan 2.0 TDI CR 170 KM po Chip Tuningu. Moc: 205 KM, moment 448 NM. Przyrost +32 KM i 69 NM. Na drodze z pewnością robi wrażenie. Jedziemy na obwodnicę przetestować pracę silnika oraz elastyczność “dwulitrówki” po Chip Tuningu w K-Sport. Samochód znakomicie “odpycha się” w pełnym zakresie obrotów. Wyższe prędkości również nie stanowią teraz problemu dla Sharana. Silnik nie “męczy się ” już tak przy prędkościach około 140 km/h + tak jak przed Chip Tuningiem. Czekamy jeszcze tylko na relację ze zużycia paliwa, ale spodziewamy się około -0,5 L do -0,8 L na 100 km.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

 

 

 

Tagged with →