Duży samochód i fajny silnik 2.0 TDI, ale może być jeszcze lepiej. Zobacz dlaczego warto zrobić Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI. Klient, który na codzień użytkuje Transportera w firmie uważa, że moc i moment samochodu są ok, ale przemieszczając się po “miejskiej dżungli” czasami trzeba mieć trochę więcej niutonometrów do dyspozycji. Dlatego z polecenia trafił do nas na chip tuning. Parametry seryjne tego silnika to 140 KM i 340 NM. Wiemy, że grupa VW jest bardzo hojna i zazwyczaj silniki te mają zdecydowanie więcej mocy i momentu.

Jazda próbna…

trochę nietypowa. Kierownica po prawej stronie zmusza do koncentracji na drodze, jak na tę masę silnik radzi sobie dobrze, chociaż “dół” czyli zakres obrotowy do 2500 mógłby być zdecydowanie lepszy. Reakcja na gaz jest po prostu późna.

Wjeżdżamy na rolki, żeby sprawdzić wykres i parametry pracy. Pomiary na hamowni wskazują moc 154 KM i 390 NM. Spory bonus od producenta, tym dokładniej sprawdzamy parametry w poszukiwaniu usterek bądź w tym przypadku powerboxa. Nie są to parametry mocno odbiegające od serii, ale moment 390 NM jest nieznacznie wyższy od innych silników 2.0 TD CR, które gościliśmy na naszej hamowni. Boxa jednak nie ma, a wszystkie parametry są w normie więc możemy przejść do modyfikacji programu. Sterownik Bosch EDC 17CP20 udało się odczytać po złączu OBD-II. Modyfikujemy program i sprawdzamy rezultaty.

Efekty Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Robimy pomiar i obserwujemy jak pięknie silnik VAG-a o pojemności 2 litrów “rysuje kreski” na naszej hamowni. Efekt finalny 185 KM i 460 NM. Przyrost +32 KM i 70 NM. Teraz jest czym jechać. Musimy jeszcze sprawdzić parametry pracy i pora przetestować na drodze jak odpycha się Transporter po Chip Tuningu.

Już po pierwszych metrach czuć różnicę. Silnik zdecydowanie lepiej ciągnie od dołu. Moc na autostradzie teraz z pewnością będzie wystarczająca. Niewątpliwym atutem Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI jest to, że można załadować samochód po sam sufit, a i tak będzie jechał zdecydowanie lepiej niż seryjny Transporter, a dodatkowo właściciel może liczyć na spore oszczędności w paliwie. Masze taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

Chip Tuning VW Transporter 2.0 TDI

 

Tagged with →