Diagnostyka na hamowni

 

Jako osoba poszukująca najlepszego chip tuningu dla swojego samochodu na pewno spotkałeś się z opiniami, że hamownia lub diagnostyka przed chip tuningiem nie jest koniecznością, a firmy które modyfikują samochody bez hamowni żądają za swoje usługi znacznie mniej niż, te z pomiarami na hamowni. Dla wielu tunerów hamownia to tylko gadżet do zmierzenia efektów pracy. Wiadomo, fajnie jest otrzymać wykres + 50KM i + 80NM i móc się pochwalić przed znajomymi.

Jednak nasze podejście do hamowni jest zupełnie inne. Oczywiście służy nam również do pokazywania klientom różnicy przed i po chip tuningu, ale przede wszystkim jest to dla nas urządzenie diagnostyczne.

Hamownia, którą dysponujemy to produkt firmy V-tech. Wybraliśmy ją ponieważ jako jedyna na rynku zapisuje do 3000 punktów pomiarowych na sekundę !!! Dla klient może to nie robić różnicy, ale dla nas jako diagnostów ma to ogromne znacznie. Dlaczego? W przeciwieństwie do innych hamowni gdzie wykres zawsze jest gładki i wręcz „jak malowany” wykresy z naszej hamowni potrafią pokazać każdy najmniejszy problem.

Dlaczego diagnostyka przy chip tuningu ma znaczenie?

 

Tak jak już mogłeś się dowiedzieć z działu Jak działa Chip Tuning producent samochodu pozostawia do wykorzystania pewne rezerwy, które my uwalniamy dla Ciebie.

Jednak aby zapewnić Ci dalszy przyjemny i bezproblemowy czas użytkowania samochodu musimy być pewni, że podnosimy moc w sprawnym samochodzie. Często wiele firm powie Ci, że Chip tuning nie obciąża dodatkowo silnika. Czy mówią prawdę? A skąd bierze się moc? Chip tuning w niewielkim stopniu obciąża bardziej podzespoły Twojego silnika i nie ma w tym nic złego jeśli dbasz o swój samochód oraz chip tuning został wykonany na sprawnym silniku.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo Twojego samochodu. Więc jeśli przed chip tuningiem będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości co do stanu Twojego samochodu to odstąpimy od modyfikacji i ustalimy z Tobą dalszą ścieżkę naprawy.

Wiele samochodów trafiających na nasz rynek pochodzi z Zachodu i ich przebieg nigdy nie jest pewien. Dodatkowo coraz gorsza jakość produkowanych samochodów powoduje, że niektóre całkiem nowe samochody w naszym mniemaniu nie nadają się do modyfikacji. Jako K-Sport postawiliśmy sobie za główny cel modyfikowanie samochodów w sposób całkowicie bezpieczny. Jeśli zastanawiasz się nad tym kto najlepiej i najbezpieczniej podniesie moc w Twoim samochodzie, to zadzwoń i zapytaj jak wykonujemy Chip Tuning w takich samochodach jak Twój.