Hyundai I30 1.6 CRDi – PowerBox w kompaktowym kombi

Hyundai I30 1.6 CRDi jest samochodem bardzo praktycznym, dobrze wyposażonym i ładnie wyglądającym. Niestety seryjny silnik o katalogowej mocy 116 KM nie należy do najbardziej zrywnych. Kompaktowe kombi z tym motorem może budzić u kierowcy pewien dyskomfort po wciśnięciu pedału gazu. Rozwiązania są dwa. Jednym jest chip tuning, a drugim mniej inwazyjnym zastosowanie urządzenia typu PowerBox.

W naszym warsztacie pojawił się niedawno klient z Hyundaiem I30 z 2018 roku, który chciał poprawić nieco osiągi swojego samochodu. Zdecydował się właśnie na montaż PowerBoxa i indywidualne strojenie na hamowni. W K-Sport stosujemy urządzenia polskiej firmy V-Tech. Dlaczego właśnie te? Z doświadczenia wiemy, że podzespoły tej firmy dają takie same lub nawet nieco lepsze efekty niż popularne odpowiedniki zachodnich producentów. Równocześnie są znacznie tańsze i koszt ich montażu zamyka się w okolicach 50-70% ceny PowerBoxa zagranicznej marki. Pozostaje pytanie, jakie efekty modyfikacje dały w omawianym egzemplarzu I30?

Prezentowany Hyundai I30 1.6 CRDi przy pierwszym pomiarze na hamowni legitymował się mocą 124 KM oraz momentem obrotowym 309 Nm. Po montażu i strojeniu PowerBoxa parametry wzrosły do 139 KM i 375 Nm. Oznacza to przyrost mocy w wysokości 15 KM i momentu obrotowego na poziomie 66 Nm. Wyniki nie są tak imponujące, jak w przypadku chip tuningu, ale nie ingerowaliśmy w fabryczne oprogramowanie. Same osiągi także uległy poprawie i przede wszystkim moment obrotowy pozwoli znacznie żwawiej poruszać się po drodze. Kierowca poczuje różnicę, a w sytuacjach niebezpiecznych będzie dysponował momentem pozwalającym uniknąć zdarzeń drogowych.

Parametry zmierzone: 124 KM / 309 NM
Parametry po tuningu: 139 KM / 375 NM
Efekt naszej pracy: +15 KM / +66 NM

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Chip Tuning na naszej stronie.

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 781 989 018 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

ZAPRASZAMY!

Sprawdź inne usługi serwisowe oferowane przez K-Sport, w tym m.in.: