KIA Stinger – PowerBox dla silnika 2.0 T-GDI 255KM

KIA Stinger jest dość niezwykłym samochodem w portfolio koreańskiej marki. Luksusowa limuzyna ze sportowym zacięciem spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. W naszym warsztacie pojawiła się ostatnio wersja z silnikiem 2.0 T-GDI o katalogowej mocy 255KM.

Sportowa limuzyna z 7-biegowym automatem i napędem na tylne koła już w tej wersji oferuje bardzo dobre osiągi. Jednak zawsze może być lepiej. W tym wypadku samochód był na gwarancji, więc klasyczny chip tuning nie wchodził w grę. Zamiast tego podjęliśmy się montażu PowerBoxa marki V-Tech. Taka modyfikacja nie narusza warunków gwarancji, a pozwala uzyskać zastrzyk mocy dla silnika. Jakie były efekty?

Oczywiście proces chip tuningu Kii Stinger zaczęliśmy od pomiarów na hamowni. Samochód ze skrzynią automatyczną i rozbudowanymi trybami jazdy mierzymy w trybie COMFORT. Dlaczego? Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zebrać informacje na temat szerokiej charakterystyki silnika. W trybie SPORT wyniki byłyby zapewne lepsze pod kątem mocy i momentu, ale nie otrzymalibyśmy danych potrzebnych do optymalnego strojenia. Konieczne jest sprawdzenie parametrów na wysokim biegu przy niskich obrotach, a automat zwyczajnie zrzucałby biegi w dół.

KIA Stinger w pierwszym pomiarze wykazała się mocą 225 KM oraz 384 Nm. Taki pomiar wynika właśnie z metody mierzenia w trybie COMFORT. Wartości mieściły się w normie, co dało dobre wyjście pod modyfikacje. Montaż PowerBoxa przyniósł wzrost mocy do 239 KM oraz momentu obrotowego do 441 Nm. W efekcie samochód stał się dużo żwawszy. Oczywiście w trybie SPORT osiągi uległy poprawie, co na własnej skórze odczuł kierowca. Lepiej zoptymalizowana jednostka odwdzięczy się kierowcy większymi wrażeniami z jazdy oraz przy odpowiednim traktowaniu bardziej ekonomiczną eksploatacją.

Parametry zmierzone: 225 KM / 384 NM
Parametry po tuningu: 239 KM / 441 NM
Efekt naszej pracy: +14 KM / +57 NM

Szukasz więcej wrażeń w czasie jazdy? Chcesz, aby Twój samochód był bardziej dynamiczny, a co za tym idzie bezpieczniejszy na drodze? Modyfikowanie oprogramowania sterującego silnikiem niesie za sobą wiele zalet, o czym możesz się przekonać przeglądając dział Chip Tuning na naszej stronie.

Zainteresowany podrasowaniem silnika w swoim aucie? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 781 989 018 lub przez email: tuning@k-sport.eu

Zajmujemy się chip tuningiem aut wszystkich marek. Każde modyfikacje poprzedzamy szczegółowymi pomiarami oraz analizą pracy napędu. Optymalizację wykonujemy indywidualnie dla każdego egzemplarza samochodu. Nie korzystamy z gotowców dających mało satysfakcjonujące efekty.

ZAPRASZAMY!

Sprawdź inne usługi serwisowe oferowane przez K-Sport, w tym m.in.:

Tagged with →