Silniki TSI grupy Volkswagena stały się ostatnio naszą prawdziwą domeną. Kolejny egzemplarz trafił na Chip Tuning do K-Sport. Seat Exeo 2.0 TSi kod silnika CDND i deklarowana moc 211 KM i 280 NM. Właściciel zdecydował się na Chip Tuning aby zwiększyć przyjemność z jazdy w niższym i średnim zakresie obrotów czyli między 2000 obr/min a 3500 obr/min. Z doświadczenia wiemy, że silniki o tym kodzie mają zdecydowanie więcej momentu obrotowego niż podaje producent. Wybieramy się na jazdę próbną, żeby zobaczyć jak w tym modelu pracuje dwulitrowa jednostka koncernu VAG. Od pierwszych metrów czuć wyraźną różnicę między tym silnikiem a podobnej konstrukcji 2.0 TSI o kodzie BWE. Parametry na “papierze” niby podobne, ale silnik CDND jest znacznie żwawszy. Słuchamy jak pracują napędy, sprawdzamy układ kierowniczy oraz jak przebiega zmiana biegów. Ten egzemplarz wyposażony jest w 6-cio biegową manualną skrzynię biegów co naszym zdaniem potęguje przyjemność z jazdy.

Diagnostyka, diagnostyka, diagnostyka czyli dlaczego możemy oferować “Gwarancję Bezpieczeństwa Silnika”

Po jeździe próbnej przyszedł czas na pomiary na hamowni. Krótka “rozgrzewka” rolek i mierzymy….tak jak przypuszczaliśmy wynik znacznie powyżej danych podawanych przez producenta 227 KM i 349 NM. Następna godzina mija na diagnostyce, gdzie sprawdzamy szereg układów. Dzięki temu, że sprawdzamy pracę silnika bardzo rzetelnie i dokładnie, możemy zagwarantować jego bezpieczeństwo po modyfikacji. Programy, które wykonujemy są w 100% bezpieczne dla silnika, więc jedynym elementem, którego stan musimy potwierdzić to silnik. Jeśli parametry pracy silnika są prawidłowe to chip tuning przeprowadzony w K-Sport jest w pełni bezpieczny dla silnika w Twoim samochodzie.

Szybki samochód staje się BARDZO szybki…

Chip Tuning silników TSI to prawdziwa przyjemność. Rezerwy jakie pozostawia ich producent są bardzo duże. Modyfikacje mapy w tym silniku przeprowadziliśmy po złączu OBD-II. Nadszedł czas na pomiar efektów. Hamownia rysuje kreski na monitorze, a na naszych twarzach maluje się uśmiech i  jest wynik 268 KM i 403NM. Sprawdzamy czy silnik i osprzęt prawidłowo realizuje nowe ustawienia zapisane w ECU. Wszystko działa tak jak założyliśmy. Możemy bez najmniejszych wątpliwości oddać klientowi samochód z mocą 268 KM i 403 NM  i “Gwarancją Bezpieczeństwa Silnika”

Pozostała jeszcze próba drogowa. Udało się osiągnąć to na czym najbardziej zależało właścicielowi czyli więcej mocy i momentu w niskim zakresie obrotów. Znacząco zmniejszył się efekt tzw. “turbodziury”. Teraz jazda stała się znacznie przyjemniejsza oraz bezpieczniejsza. Masz Seata Exeo 2.0 TSI? Zapraszamy do kontaktu.

 

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI 211KM

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI 211KM

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI

Seat Exeo 2.0 TSI na hamowni

Seat Exeo 2.0 TSI na hamowni

Seat Exeo 2.0 TSI na hamowni

Seat Exeo 2.0 TSI na hamowni

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI 211KM

Chip Tuning Seat Exeo 2.0 TSI 211KM