PowerChip Mazda 6 2.2 SkyActiv-D 175 KM

Mazda 6 z silnikiem 2.2 Skyactiv-D o mocy 175KM i automatyczną skrzynią biegów to dość częsty widok na drogach. Spokojna jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność. Jednak przy wyprzedzaniu lub zwiększaniu prędkości można poczuć pewien dyskomfort. Jadąc tym samochodem na jeździe próbnej często musiałem przechodzić w tryb ręcznej zmiany biegów, żeby poczuć się “pewniej”. Dlatego właściciel tego egzemplarza zdecydował się na założenie i strojenie zewnętrznego PowerChipa firmy V-tech

Podczas takiego zabiegu w K-Sport najpierw dokonujemy rzetelnej i dokładnej diagnostyki stanu silnika. W tym egzemplarzu musieliśmy odstąpić od montażu PowerChipa ponieważ samochód który był jeszcze na gwarancji miał bardzo mocno zabrudzony filtr powietrza oraz podwyższony stan oleju wskazujący konieczność wymiany z powodu często przerywanego procesu wypalania DPF-a choć następny serwis był przewidziany dopiero za 12000km lub 7 miesięcy. Samochód pojechał więc z zaleceniami do ASO. Na miejscu stwierdzono, że wszystko jest w porządku i samochód może śmiało jeździć do następnej wizyty. Zdziwiła nas ta diagnoza…do czasu… Po trzech dniach zadzwonił do nas właściciel aby umówić się na montaż PowerChipa. Powiedział, że właśnie zapaliła mu się kontrolka nadmiernego zużycia oleju i wskazująca na jego wymianę i jedzie do ASO.

Po wymianie oleju i filtrów mogliśmy przystąpić do montowania i strojenia PoweChipa. Efekt finalny 204 KM i 468Nm. Samochód od pierwszego muśnięcia pedału gazu reaguje dużo żwawiej i nie ma już konieczności przechodzenia w tryb ręcznej zmiany biegów. Dodatkowo spalanie spadło o 0,8 litra / na 100km.
Jeżeli masz taką Mazdę 6 to zapraszamy do kontaktu. Tel: 510 271 907, e-mail: tuning@k-sport.eu

PowerBox Mazda 6 2.2 175KM

PowerBox Mazda 6 2.2 175KM

mazda-2