Automatyczna skrzynia biegów, masa własna około 1800 kg, 150 koni mechanicznych i 360 NM…już same liczby wskazują, że coś tu nie gra… Klient przyjechał do nas ze Śląska aby dodać nieco “werwy” swojemu BMW. Bardzo dobrze wyposażona wersja z pięknym M-pakietem, wygodnym automatem…tylko ten silnik. Jednak nie wszystko stracone. Wystarczy 4-godzinna wizyta w K-Sport i jazda BMW 518D staje się od razu przyjemniejsza.

Jak zwykle zaczynamy od jazdy próbnej.

Komfortowa przejażdżka BMW sprawia frajdę do momentu kiedy trzeba błyskawicznie przyspieszyć, bądź kogoś wyprzedzić. Wtedy zaczynają się problemy, choć automat radzi sobie świetnie z niewielkim momentem to czuć olbrzymi niedosyt.

Wjeżdżamy na hamownię i mierzymy moc jaką dysponuje BMW F10 518D. Z reguły nowe modele BMW nie osiągają mocy deklarowanej przez koncern z Monachium. Zobaczymy jak wypadnie ten egzemplarz. Tylne koła z pięknymi felgami z M-pakietu napędzają rolki hamowni. Skrzynia automatyczna działa bez zarzutu obsługując zakres obrotowy od 1500 do 5000 obr/min. Kilka miut swobodnego toczenia i mamy wynik 157 KM i 375 NM. Nieznacznie więcej niż deklaruje producent. Samochód ma zaledwie 16 tysięcy km przebiegu, ale i tak sprawdzamy parametry.

Montujemy i stroimy PowerBoxa.

Montaż Powerboxa jest niezwykle prosty i po naszym krótkim szkoleniu, każdy bez problemu poradzi sobie z jego demontażem i montażem przed wizytą w ASO. Pozostało jeszcze odpowiednie wystrojenie Boxa pod egzemplarz, który mamy na hamowni. Po wstępnych ustawieniach mamy do dyspozycji około 170 KM i 410 NM. Nieźle…ale ta jednostka ma jeszcze olbrzymie rezerwy. W rzeczywistości jest to jednostka o pojemności 2 litrów, więc chcemy wykorzystać te rezerwy. Finalne ustawienia i pomiar mocy….chwila oczekiwania i mamy wynik 188 KM i 459 NM. Efekt + 31 KM i 84 NM. Robi naprawdę spore wrażenie.

Pora na jazdę próbną po montaż PowerBox BMW F10 518d .

Jedziemy na obwodnicę Opola, żeby przetestować jak działa PowerBox w BMW. Kilka wyprzedzonych samochodów i już czuć olbrzymią różnicę w elastyczności, przyspieszeniu i komforcie jazdy.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport na montaż i strojenie PowerBoxa.

PowerBox BMW F10 518d

PowerBox BMW F10 518d

PowerBox BMW F10 518d

PowerBox BMW F10 518d

PowerBox BMW F10 518d

PowerBox BMW F10 518dpowerbox

 

Tagged with →