Mercedes-Benz GLC 250 4matic w pięknej wersji kolorystycznej z parametrami producenta na poziomie 211 KM i 350 NM sprzężony z 9 stopniową automatyczną skrzynią biegów 9G-Tronic. Wynik dwulitrowej jednostki jest jak najbardziej poprawny jednak jeśli ktoś wcześniej jeździł dieslami z dużym momentem obrotowym to zdecydowanie 350 NM przy tej masie pojazdu nie robi wrażenia.

Jazda testowa Mercedes GLC 250 4Matic

Każdego dnia jeździmy różnymi samochodami. Jednak Mercedes GLC zaskakuje niezwykle pozytywnie. Bardzo wszechstronne auto z wieloma przydatnymi dla kierowcy systemami do tego płynnie działająca automatyczna skrzynia biegów. Mercedesem jeździ się bardzo wygodnie, ale przy tej masie pojazdu zdecydowanie brakuje elastyczności przy wyższych prędkościach. Poprzez montaż PowerBoxa nie tylko poprawimy moc, moment i elastyczność, ale również efektem powinno być niższe zużycie paliwa. Zatem zabieramy się do pracy, ale najpierw pomiary.

 Pomiary na hamowni

Mierzymy moc i moment w Mercedesie GLC250 4matic i mamy wynik. 220 KM i 381 NM. Nieznacznie więcej niż deklaruje producent. Zabieramy się więc za montaż PowerBoxa marki V-Tech. Wielu klientów pyta dlaczego montujemy PowerBoxy firmy V-tech. Naszym zdaniem Boxy te są idealnym kompromisem pomiędzy dobrą jakością, a rozsądną ceną. Boxy niemieckiej konkurencji kosztują często 2 razy więcej a oferują dokładnie to samo co V-Tech.

Możemy przejść do pomiarów i dostrajania PowerBoxa. Strojenie odbywa się “na żywo” podczas pomiarów. Mamy finalny wynik. To 266 KM i 439 NM. Efekt + 46 KM i 58 NM. Wynik bardzo odczuwalny na drodze. Teraz podczas przyspieszania samochód w pełnym zakresie obrotów aż wyrywa się do przodu sprawiając kierowcy uśmiech na twarzy.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do K-Sport.

 

Tagged with →