Najpopularniejszy zestaw Skody Superb czyli dwulitrowy motor diesla generujący seryjną moc 190 KM i 400 NM napęd 4×4 oraz skrzynia DSG. W wielu egzemplarzach mieliśmy już okazję montować PowerBoxa oraz dostrajać go do możliwości konkretnego silnika. Tym razem klient przyjechał do nas z Poznania. Jak zwykle rozpoczęliśmy od jazdy testowej.

Jazda próbna Skodą Superb III 2.0 TDI 190 KM z DSG

Testowany egzemplarz miał niewielki przebieg więc jazda próbna ograniczyła się do sprawdzenia “odczuć na drodze” Żadnych niepokojących dźwięków, wszystko pracowało jak należy. Jeśli chodzi o dynamikę pojazdu to była ona poprawna. Dla wielu osób moc seryjna 190 KM może się wydawać już wystarczająca, ale prawdę mówiąc przy napędzie 4×4 i masie samochodu odczucia nie są oszałamiające.

Pomiary mocy na hamowni

Sprawdzamy ile seryjnie generuje dwulitrowa jednostka grupy VW. Zazwyczaj moc oscyluje w okolicach 190 KM natomiast moment obrotowy około 420-430 NM. W tym egzemplarzu zmierzyliśmy 191 KM i 444 NM. Następnie podpinamy PowerBoxa z ustawieniami producenta. Podczas kolejnych pomiarów zmieniamy sygnał, żeby jak najlepiej dopasować go do programu seryjnego i możliwości jednostki napędowej. Na finalnych ustawieniach PowerBoxa silnik generuje moc 226 KM i równe 500 NM. Przyrost na poziomie + 35 KM i 56 NM z pewnością zapewni większe bezpieczeństwo i komfort podczas wyprzedzania, a także niższe zużycie paliwa.

Jak zwykle po montażu PowerBoxa wybieramy się na jazdę testową. Samochód z większą ochotą i dynamiką przyspiesza zapewniając poczucie komfortu. Różnica odczuwalna jest zarówno przy niskich jak i wyższych partiach obrotów. Silnik 2.0 TDI 190 KM to jednostka idealnie nadająca się do modyfikacji.

Masz taki silnik w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu.

Tagged with →