Skoda z przebiegiem 3500 KM trafiła do nas na montaż i strojenie PowerBoxa. Właściciel poprzednio jeździł samochodem z mocą 335 KM więc  w Superbie zdecydowanie brakowało mu mocy. Co prawda z silnika 2.0 TDI – 335 KM nie zrobimy, ale postaraliśmy się, żeby tą różnicę jak najbardziej zmniejszyć. Egzemplarz już po face liftingu, z napędem 4×4 przenoszonym przez Haldexa V-generacji i dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Jedziemy na jazdę próbną przy okazji podwożąc właściciela samochodu do kina i rozmawiając na temat motoryzacji, moc i moment Skody jest  wystarczający do zwinnego przemieszczania się po mieście , ale jadąc na obwodnicy wyraźnie czuć niedosyt. Z doświadczenia wiemy, że te silniki generują moc około 185 KM i nieco więcej niż 400 NM, przeważnie około 430 NM.

Pomiary na hamowni Skoda  Superb III 2.0 TDI 190 KM

Po trzech pomiarach mamy wynik 187 KM i 429 NM. Tak jak się spodziewaliśmy. Podłączamy Powerboxa jak zwykle najpierw mierzymy najpierw mapę uniwersalną dostarczoną wraz z powerboxem i mamy wynik 205 KM i 450 Nm. Jakaś różnica jest, ale zdecydowanie za mało. Podłączamy diagnoskop i próbujemy naszych ustawień. Dwie godziny później mamy wynik finalny tj. 233 KM i 473 NM. Efekt + 46 KM i 44 NM. Jedziemy przetestować Skodę na obwodnicę.

Efekty po montażu Powerbox Skoda  Superb III 2.0 TDI 190 KM

Moment obrotowy już w serii był wystarczający, teraz samochód wręcz katapultuje do przodu przy 473 NM, ale naprawdę ogromne wrażenia z jazdy pojawiają się dopiero powyżej 2500 obr/ min. Moc 233 KM sprawia, że wyprzedzanie pojazdów nie stanowi żadnego problemu, a co za tym idzie znacząco wzrosło bezpieczeństwo jazdy. Dodajmy jeszcze do tego niższe spalanie, i myślimy, że te argumenty są wystarczające, żeby stwierdzić, że warto zamontować i wystroić Powerbox Skoda  Superb III 2.0 TDI 190 KM  w K-Sport.

 

Tagged with →