Na bezpieczne zwiększenie mocy bez ryzyka utraty gwarancji producenta trafił do nas VW Golf VII generacji z bardzo ciekawą jednostką 2.0 TSI o nominalnej mocy 230 KM i “magicznym” oznaczeniu “GTI”. Silnik został sprzężony z dwu-sprzęgłową skrzynią DSG. Mimo tego, że egzemplarz pochodzi z 2016 roku i jego podstawowa gwarancja już się zakończyła to przez przedłużoną gwarancję właściciel zdecydował się na podniesienie mocy poprzez zewnętrzny sterownik popularnie nazywany ” PowerBoxem”. Takie urządzenie jest łatwe do demontażu przed wizytą w autoryzowanym serwisie, a po rozłączeniu wiązki parametry silnika wracają do seryjnych ustawień. Co za tym idzie właściciele samochód na gwarancji mogą bezpiecznie podnosić moc samochodu i dalej cieszyć się gwarancją producenta.

Jazda testowa VW Golfem GTI  przed montażem PowerBoxa

Oczywiście moc 230 KM i 350 NM robią wrażenie na papierze, a podczas jazdy samochodem po ulicach miasta i obwodnicy nie można narzekać na brak mocy i momentu, ale skoro mamy do osiągnięcia bezpieczny limit 280 KM to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Wjeżdżamy na hamownię, żeby sprawdzić parametry seryjne GTI-ka. Mierzymy aż 251 KM i 385 NM. Dalej sprawdzamy układ doładowania , analizujemy skład spalin,  przepływy powietrza i działanie układu zapłonowego. Wszystko w normie więc przechodzimy do montażu i strojenia PowerBoxa.

Efekty montażu PowerBox VW Golf VII 2.0 TSI GTI DSG

Po dwóch godzinach na hamowni uzyskaliśmy w pełni satysfakcjonujące nas, a zarazem bezpieczne rezultaty. Wynik to 279 KM i 427 NM. Przyrost mocy + 28 KM i 42 NM. Box strojony był cały czas w oparciu o parametry które odczytywaliśmy naszym diagnoskopem.

Jedziemy na obwodnicę sprawdzić różnicę pomiędzy seryjnym Golfem GTI, a wersją z zamontowanym Powerboxem. Mogłoby się wydawać, że przyrost 28 KM to nie dużo, ale odczucia na drodze są zdumiewające. Przy prędkości obrotowej powyżej 4000 wcześniej samochód wyraźnie słabł. Teraz czuć jak “rwie” do przodu w pełnym zakresie obrotów. Pozostaje tylko jeździć z uśmiechem na twarzy…

Masz taki silnik ? Zapraszamy do kontaktu.

 

Tagged with →