Czy Chip Tuning BMW 520 D na gwarancji jest możliwy? Oczywiście!!! Oto efekty naszej pracy. Waga- 2100 kg. Moc seryjna- 190 KM i na szczęście manualna skrzynia biegów. Wystarczy porównać stosunek mocy do masy i już nie trzeba nikogo przekonywać, że montaż Powerchipa w BMW 520D F10 to obowiązek każdego posiadacza takiego modelu. Egzemplarz, który przyjechał do nas dopiero co opuścił fabrykę BMW. Na liczniku 1600 km przebiegu-to minimalny przebieg jaki zalecamy przed modyfikacją więc można się już pokusić o “kilka” dodatkowych koni. Deklarowane przez producenta przyspieszenie to 7,9 sekundy do 100km/h. Wydaje się, że dość dynamicznie. Jednak wciskając gaz w podłogę do głowy od razu cisną się słowa. ” Gdzie te 7,9 do setki”?

Kilkanaście minut na podłączenie sprzętu do strojenie Powerchipa i możemy zaczynać. 18 calowe koła zaczynają się powoli obracać na naszej hamowni. Dźwięk pracy silnika całkiem przyjemny jak na diesla. Powoli podnosimy obroty i rozgrzewamy jednostkę wraz z napędami. Silnik kręcimy do 4200 obrotów. Koła kręcą się a nasza hamownia mierzy opory. I jest wynik 187 KM i 427 NM wobec deklarowanych 190KM i 400 NM.  Maksymalny moment dostępny już od 1900 obrotów. Na Powerchipie będzie jeszcze lepiej.

Pod maską montujemy PowerChipa i podłączamy go pod odpowiednie czujniki pamięć urządzenia wypełniamy bazowymi nastawami dla tego modelu BMW. Takie nastawy to efekt naszych wcześniejszych prac i badań nad jednostkami BMW. Podczas pracy oczywiście monitorujemy pracę silnika i w trybie live data optymalizujemy program PowerChipa pod ten konkretny egzemplarz. Wykonując strojenie kierujemy się wytycznymi właściciela, któremu zależy przede wszystkim na efektywności przyspieszania i zmniejszeniu efektu tzw. turbo dziury. Przygotowując program do PowerChipa mamy wpływ na przebieg i generowanie krzywej momentu obrotowego i mocy silnika. Całość prac przeprowadzamy w oparciu o dokładną diagnostykę, dzięki czemu silnik po modyfikacji pracuje optymalniej.

Dlaczego Powerchip strojony przez K-Sport, a nie tani Powerbox…

Dlaczego warto zainwestować w indywidualnego Powerchipa więcej zamiast kupować “gotowca”. Tanie Powerboxy  to urządzenia wytwarzane z najniższej jakości podzespołów, bez żadnej kontroli jakości, co powoduje że są bardzo awaryjne i prowadzą do poważnych awarii silników. Ponadto nasz PowerChip to urządzenie w pełni cyfrowe, które w przeciwieństwie do tanich Powerboxów, pozwala nam dokonać optymalizacji parametrów pracy silnika w zależności od jego obciążenia i aktualnych warunków pracy. Nasz PowerChip to nie tylko urządzenie, ale również nasza wiedza i doświadczenie w postaci indywidualnej regulacji urządzenia. Tanie Powerboxy owszem potrafią podnieść moc czy moment obrotowy, ale robią to w sposób niebezpieczny, obniżając sprawność i żywotności filtra cząstek stałych oraz samego silnika, a sama charakterystyka silnika jest bardzo niekorzystna. Natomiast PowerChip z naszymi nastawami nie tylko pozwoli odkryć samochód na nowo z większą mocą, z korzystniejszym momentem obrotowym, ale również pozwoli obniżyć spalanie i pozytywnie wpłynie na żywotność filtra cząstek stałych.

Rezultat…

Mamy efekt 210 KM i 494 NM. Czyli + 24 KM i 67 NM. Bardzo zadowalający oraz przyjemnie odczuwalny. Wielką zaletą Powerchipa jest to, że jest nie do wykrycia podczas wizyt w ASO. Wystarczy go zdemontować tuż przed i zamontować po wizycie co zajmuje około 20 min i dalej cieszyć się dodatkową mocą.

“Gwarancja Bezpieczeństwa Silnika”

K-Sport jako jedyny tuner w Polsce w ramach montażu i strojenie PowerChipa oferuje swoim klientom “Gwarancję Bezpieczeństwa Silnika”. Gwarancja ta obejmuje samochody do 4 lat i 100 tyś km. przebiegu. Podczas 12 miesięcy ochrony zapewniamy Cię, że nasza modyfikacja nie wyrządzi żadnych szkód w Twoim samochodzie.

Masz BMW 520D F10 i chcesz mieć więcej mocy bez obaw o gwarancję producenta? Zapraszamy do kontaktu.Jeżeli jednak interesuje Cię większy przyrost mocy i momentu obrotowego, to również zapraszamy do kontaktu z nami. Mamy przygotowanych wiele ciekawych rozwiązań dla BMW 520D F10 takich jak korzystniejszy układ dolotowy, sprawniejszy ukłąd wydechowy, optymalizację programu silnika w sterowniku (Chip Tuning BMW). Nie czekaj i skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Powerchip BMW 520D F10

BMW 520D F10 na hamowni

Powerchip BMW 520D F10

Powerchip BMW 520D F10

Powerchip BMW 520D F10

BMW 520D F10 na hamowni

Powerchip BMW 520D F10

Powerchip BMW 520D F10

Powerchip BMW 520d F10

Wykres mocy BMW 520D F10. Program seryjny vs. Powerchip strojony przez K-Sport