Montaż i strojenie PowerChip w Volkswagen Touran 2.0 CR TDI 140 KM to bardzo  przyjemna i wdzięczna praca dla zespołu K-Sport. Samochód z 2013 roku jeszcze na gwarancji więc właściciel zdecydował się na bezinwazyjny i niezauważalny dla ASO chip tuning poprzez montaż Powerchipa w K-Sport. Silnik 2.0 TDI na układzie Common Rail o mocy 140 KM i 320 NM według producenta.

Jazda samochodem po mieście mimo sporej masy własnej nie sprawiała większych problemów. Samochód na seryjnym programie miał szybko dostępny maksymalny moment obrotowy przy ok 1800 obr/min. Jednak właściciel tego egzemplarza czuł spory dyskomfort podróżując po drogach szybkiego ruchu i autostradach, a tam Touran z silnikiem 2.0 CR TDI nie radzi sobie już tak dobrze jak w mieście. Dlatego podjął decyzję o uwolnieniu rezerwy mocy poprzez Powerchip w K-Sport.

Po jeździe testowej przyszła pora na diagnostykę i pomiary na hamowni. Silniki z grupy VW przyzwyczaiły nas to lekkiej nadwyżki w stosunku do danych podawanych przez producenta. Pomiary wykazały moc 149 KM i 345NM.

Mimo niewielkiego przebiegu samochodu przeprowadzamy standardową procedurę diagnostyki. Jako jedyny tuner na rynku dajemy klientom roczną “Gwarancję Bezpieczeństwa Silnika” dlatego w odróżnieniu od innych firm specjalizujących się w chip tuningu musimy być w 100% pewni sprawności silnika. Ten egzemplarz jest w pełni sprawny dlatego możemy przystąpić do montażu i strojenia Powerchipa.

Efekty…

Kilka godzin na hamowni i mamy finalne ustawienia, które dają nowe parametry silnika. Efekt 174 KM i 397 NM. Czyli + 25 KM i 52 NM.

Pora przetestować ” dodatkowe cyfry” na drodze. Od pierwszego dotknięcia pedału gazu czuć wyraźną różnicę. Dodatkowe niutonometry kuszą i noga mimowolnie wciska pedał gazu do końca. Test auta na obwodnicy wypadł nadzwyczajnie. Wyprzedzanie stało się znacznie bezpieczniejsze. Teraz komfort jazdy na autostradzie jest taki sam jak w wersji 170 KM, która w salonie kosztowała prawie 8 tysięcy więcej. Taki sam efekt możesz mieć za 20% tej ceny z “Gwarancją Bezpieczeństwa Silnika” w K-Sport. Masz Volkswagen Touran 2.0 CR TDI ? Skontaktuj się z nami już dziś.

Wykres mocy Volkswagen Touran 2.0 CR TDI

Wykres mocy Volkswagen Touran 2.0 CR TDI