Zmiany, które odczuł właściciel po aktualizacji programu w ASO

Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI 170 KM jako “lek” na zmianę softu po aferze Dieselgate. Właściciel Skody Superb 2.0 TDI stwierdził, że po wgraniu nowego programu w ASO Skody jego samochód stracił na żwawości. Zwiększyła się turbodziura, a samochód zaczął palić więcej. Aby wyeliminować te przykre skutki zdecydował się na profesjonalny Chip Tuning w K-Sport.

Skoda Superb 2.0 TDI według danych producenta powinna dysponować mocą 170 KM i momentem 350 NM. Silnik ten wyposażony jest w układ Common Rail trzeciej generacji przez co kultura pracy tego motoru jest bardzo wysoka jak na Diesla. Jazda po mieście i po trasie przebiega komfortowo. Jednak samochód jest dość ociężały. Sprint do setki zajmuje około 9 sekund…według producenta…według nas…wieczność. Dla zapewnienia sobie większego bezpieczeństwa jazdy oraz zmniejszeniu zużycia paliwa Chip Tuning w Skoda Superb 2.0 TDI CR 170 KM jest zabiegiem koniecznym, a już w szczególności po aktualizacji softu w ASO.

Diagnostyka

Przystępujemy do pomiarów i diagnostyki na hamowni. Wynik po pomiarze to 175 KM i 377 NM. Więcej niż podaje producent, ale mniej niż w wersjach przed aktualizacją programu w ASO. Wcześniejsze egzemplarze dysponowały zazwyczaj mocą około 180 KM i momentem 380+ dochodzącym do 410 w zdrowych jednostkach. Sprawdzamy dalej czy silnik poprawnie realizuje parametry żądane przez sterownik w celu wyeliminowania usterek. Wszystkie parametry pracy silnika funkcjonują poprawnie. Możemy przejść do Chip Tuningu.

Indywidualny Chip Tuning realizowany jest na programie z konkretnego samochodu. Aby odczytać program w tym samochodzie musieliśmy otworzyć sterownik i zrobić odczyt w trybie Boot mode. Mapy zmodyfikowane więc możemy zamontować ECU w samochodzie i sprawdzić pracę nowego softu.

Czas na hamownię. Zmierzone parametry to 202 KM i 444NM. Silnik poprawnie realizuje nowe ciśnienia doładowania, czasy wtrysku oraz inne parametry. Analiza składu spalin po Chip Tuningu pokazuje nam, że filtr DPF jest bezpieczny. Ciekawe jak te dodatkowe “kucyki” sprawdzą się na drodze.

Efekt…WOW czyli dlaczego warto zobić Chip Tuning Skoda Superb 2.0 TDI 170 KM

Efekt może wyrazić tylko jeden zwrot…WOW…. dodatkowe 27 KM i 67 NM robią gigantyczną różnicę. Rodzinna Skoda Superb 2.0 TDI CR 170 KM po Chip Tunignu w K-Sport jeździ znacznie lepiej niż po wyjechaniu z fabryki.

Masz silnik 2.0 TDI CR 170 KM w swoim samochodzie? Zrobiłeś aktualizację programu w ASO i odczuwasz brak mocy? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu.

Wykres mocy Skoda Superb 2.0 TDI Chip Tuning

Wykres mocy Skoda Superb 2.0 TDI Chip Tuning